JENNIFER LOPEZ VE ALEX RODRIGUEZ 2020 MEZUNLARINA MOTİVASYON KONUŞMASI YAPTI!

“Bugün bir diploma sahibi olabilirsiniz ama öğrenci olmayı asla bırakmayın.”

Jennifer Lopez ve Alex Rodriguez, 2020 mezunları için bir konuşma yaptı. Salı günü New York Valisi Bill de Blasio ve Okullar Şansölyesi Richard A. Carranza ile bir araya gelen ünlü çift, sanal bir mezuniyet töreninde mezunlara motive edici bir konuşma yaptı. “Buraya gelmek için çok çalıştığınızı biliyoruz ve aileleriniz, arkadaşlarınız ve öğretmenleriniz sizinle gurur duyuyor olmalı.” diye başlayan Jennifer Lopez’in sözlerini Alex Rodriguez takım çalışmasından bahsederek devam ettirdi. 


New York Yankees’in Dünya Şampiyonasının hikayesini anlatan Rodriguez, “Konu şu ki takımımıza baktığımız zaman bunun ne kadar önemli olduğunu anladık. Hepimiz birbirimizi çok seviyorduk, birbirimizi olduğumuz gibi kabul ediyorduk ve birbirimizle çok iyi anlaşıyorduk. Ortak bir hedef paylaşıyorduk, buna ulaştık ve bizi harika yapan da buydu. Bizim de umudumuz bir gün hepinizin 2009 New York Yankee takımı gibi bir araya gelebilmeniz… Birlikte çalıştığımız zaman muhteşem şeyler başarabiliriz.” dedi. 

Lise yıllarını hatırlayan Lopez, kendi neslinin ve şimdiki neslin ne kadar farklı olduğunu anlattı, “İkimiz de sizin durumunuzda, belirsiz bir geleceğe baktığımız zamanı hatırlıyoruz. Ama şimdi anlıyoruz ki aslında hiçbir zaman sizin yerinizde değildik. Biz mezuniyetimizi evde kutlamak zorunda kalmadık veya öğretmenlerimizin ve arkadaşlarımızın konuşmalarını ekrandan izlemedik. Geçtiğimiz haftaların olaylarına bakarsak, sizin nesliniz oldukça farklı bir mücadele içinde. Son yıllarda yolumuzu kaybetmiş gibiyiz ama bu hep böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Her zorlukta muhteşem bir fırsat doğar ve tıpkı hayattaki birçok şey gibi, bu sorumluluklarınızı kabul ederek başlar.”Konuşmasını mezunlara tavsiyeler vererek bitiren Lopez, gençlerin toplumları için bir şeyler yapmalarını önerdi, “Sizi temsil edenler için ne yapabilirseniz yapın, büyük veya küçük. Ve lütfen mezun olduktan sonra bile kendinizi eğitmeyi bırakmayın. Bugün bir diploma sahibi olabilirsiniz ama öğrenci olmayı asla bırakmayın. Her gün daha çok öğrenmek için bir çaba harcayın. Ve son olarak yarının liderleri olun.”

Etİketler