JIMMY FALLON VE RICKY GERVAIS’İN “HEY, ROBOT” OYUNU

Jimmy ve Ricky'nin sanal robotlar ile eğlenceli mücadelesi...

Ricky Gervais geçtiğimiz Salı akşamı “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” şovunun evde çekilen versiyonunda yer aldı. Ricky Gervais ve Jimmy Fallon’un oynadıkları sanal oyun planlanıldığı gibi gitmedi! Rastgele seçilen kelimeleri söylemek için görev alan ikili, Şifre'den esinlenen oyunun göründüğü kadar kolay olmadığını gördü. 

İlk kelimede ‘yoga’ ile başlayan oyunda Ricky, “Uzak Doğu’dan gelen meditatif bir egzersiz,” cevabını verdi. Bunun üzerine Jimmy’nin hoparlörü günlük bir meditasyon egzersizi başlattı. Ricky’nin ipuçlarını dikkate alan Jimmy, “Alexa, aşağı doğru köpek bir … türüdür,” dedi. Ama hoparlör soruyu anlamadı!

Hala ilk turda takılı kalan Ricky, yeniden deneyerek, “Hangi egzersiz boga ile kafiyeli?” Diye sordu. Jimmy de hoparlörüne “Alexa, düşük etkili bir egzersiz nedir?” diye sordu. Bu sefer de hoparlör Duluth, Minn’den Low grubu hakkında konuşmaya başladı. Kararlı bir şekilde devam eden Ricky, “Alexa, Buddhist egzersizi,” dedi. Egzersiz listesinden bahsetmek yerine Ricky’nin alışveriş listesine egzersiz ekleyen hoparlör ikiliyi çileden çıkardı! 

Pes etmeyen Ricky, hoparlörün ‘Yogi Bear’ cevabını vermesi umuduyla “Kim ortalama bir ayıdan daha akıllıdır?” diye sordu. Neyse ki bu sefer hoparlör animasyon serisi hakkında bilgiler vermeye başladı ve böylece Ricky, Jimmy’den puan alabildi. 

İkinci tura ‘turtleneck’ (balıkçı yaka) kelimesi ile devam eden Jimmy hoparlörüne, “Alexa, Steve Jobs ne giyiyor?” diye sordu. İnternetten bir kesit okuyan hoparlör Apple kurucusunun siyah balıkçı yaka kazak ve jean giydiğini söyledi ve böylece Jimmy de bir puan aldı. 

Final kelimelerine ‘wagon’ (vagon) ile devam eden Jimmy ve Ricky, bu kelimenin yogadan daha zor olduğunu gördüler! “Araç—posta arabası bu aracın bir örneği,” diyen Ricky, hoparlörden Chevy hakkında bilgiler almaya başladı. Bunun üzerine Darius Rucker’ın “Wagon Wheel” şarkısını söylemeye başlayan Jimmy, ipucu veremeyeceğini fark etti. Metodunu gözden geçiren Jimmy, hoparlörden Country tarzı şarkıcıları listelemesini istedi ancak bu sefer hoparlör Jimmy’i rastgele bir playliste yönlendirdi. 

Yeniden denemek için heyecanlı olan Ricky, “Kuyruğunu ileri geri sallayan bir köpek ne yapıyordur?” Diye sordu. Bu raundun istedikleri gibi gitmediğini gören Ricky yeni bir yöntem deneyerek final puanını aldı! Elektronik cihazlardaki ‘akıllı’ robotların dilediğimiz kadar akıllı olmadığını kanıtlayan Jimmy Fallon ve Ricky Gervais’in “Hey, Robot” oyununu aşağıda izleyebilirsiniz…