Jimmy Kimmel, 2024 Oscar Ödül Töreni'ni Sunacak

Kimmel, şovu dördüncü kez sunacak!

Buse Saray BUSE SARAY 20 Kasım 2023
Jimmy Kimmel, 2024 Oscar Ödül Töreni'ni Sunacak

Emmy Ödülü sahibi Jimmy Kimmel, 10 Mart Pazar 2024'te Dolby Theatre'da düzenlenecek 96. Oscar Ödül Töreni'nin sunucusu olarak geri dönüyor. Bu, yıldızın şovu dördüncü kez sunması anlamına geliyor. Emmy adayı Molly McNearney ise 2024 Akademi Ödülleri’yle ikinci kez üst üste yürütücü yapımcı olarak görev yapmak üzere geri dönecek.Jimmy Kimmel Live sunucusu, daha önce 2017, 2018 ve 2023 törenine ev sahipliği yaptı. 2012, 2016 ve 2020'de ise Primetime Emmy Ödülleri'ne ev sahipliği yapan yıldız, reytingler söz konusu olduğunda başarılı bir grafiğe sahip. Kimmel, 2024 töreninde; dört kez sunuculuk yapmış diğer sunucular Whoopi Goldberg ve Jack Lemmon ile birlikte yer alacak. Daha fazla sunuculuk yapanlar ise Johnny Carson (5), Billy Crystal (9) ve Bob Hope (11) olarak sıralanıyor.

Kimmel, bir açıklamasında, "Her zaman Oscar'ı tam dört kez sunmayı hayal etmişimdir" dedi. McNearney ise bu yılki Oscar ekibinin bir parçası olmaktan özellikle onur duyduğunu ekledi. 


Akademi CEO'su Bill Kramer ve Akademi Başkanı, "Jimmy'nin sunuculuğa geri dönmesi ve Molly'nin (McNearney) yönetici yapımcı olarak geri dönmesinden büyük heyecan duyuyoruz" dedi. “Filmlere olan sevgimizi ve küresel izleyicilerimiz için dinamik ve eğlenceli bir gösteri üretme konusundaki kararlılığımızı paylaşıyorlar. Jimmy, Molly ve ekiplerine inanılmaz yaratıcılıkları ve ortaklıkları; bizimle bu yolculuğa tekrar çıktıkları için derinden minnettarız.”

2023 Oscar'ın izlenme oranları, önceki rakamlara göre %13 artışla ortalama 18.8 milyon izleyici çekerek bir artış gösterdi. 2023 Grammy ve Emmy ödüllerini iki katından fazla geçti. Tören, yetişkinler arasındaki 18-49 yaş aralığında 4.0 bir derece kazandı ve toplam izleyici ve demo alanında üç yılın en yüksek seviyelerine ulaşarak %5 arttı.

Bu yılın ödül yarışan filmleri, başta Warner Bros'un Barbie’si ve Universal Pictures'ın Oppenheimer’ı olmak üzere, popülist yapımlardan oluşan bir hazine sunuyor. Bu iki film, sinema salonlarını ve popüler kültürü etkisi altına alan “Barbenheimer” yaz çılgınlığının yıldızlarıydı. Her ikisi de "American Fiction," "Killers of the Flower Moon," "Maestro" ve "Poor Things" gibi beğenilen filmlerle birlikte en iyi film yarışının ağır favorileri olması bekleniyor.

Bu yılki film başarılarının kutlamasının yürütücü yapımcılığı, Raj Kapoor, Katy Mullan ve Hamish Hamilton tarafından üstlenecek. Kapoor aynı zamanda şovun yapımcısı olarak görev yapacak. Diğer ekip üyeleri arasında yaratıcı direktör Kenny Gravillis, prodüksiyon tasarımcıları Misty Buckley ve Alana Billingsley, kırmızı halı şovu yürütücü yapımcısı David Chamberlin ve kırmızı halı yaratıcı danışmanları Lisa Love ve Raúl Àvila bulunuyor.Geçen yılki 95. tören, canlı çeşitlilik özel dalında Primetime Emmy Ödülleri'ne aday gösterildi. Kimmel, geç saatlerdeki şovuyla talk show kategorisinde ek bir adaylık kazandı ve toplam kariyer adaylıklarını 20'ye çıkardı. Sonuçlar Ocak ayında açıklanacak.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.