JOAN RIVERS’IN HAYATI BİR TELEVİZYON SERİSİ OLUYOR

Serinin başrolü belli oldu!

‘WandaVision’ serisindeki Emmy adaylığının ardından Kathryn Hahn’in yeni bir rolü var! Variety’nin haberine göre Showtime’ın yeni sınırlı biyografik serisinde Joan Rivers’ı canlandıracak olan Hahn, aynı zamanda dizinin yapımcısı görevinde.

 ‘The Comeback Girl’ adlı yeni seri, Rivers’ın ‘The Tonight Show’ programında sunucu koltuğundan ayrılması ve eşi Edgar Rosenberg’in intiharını konu alacak. ‘Love, Simon’ yapımının yönetmeni Greg Berlanti’nin yönetmen koltuğunda oturduğu yeni serinin senaryosunu Cosmo Carlson yazacak. Showtime, seriyi, “Lider. Sevilen. Acımasız. Diva. Joan Rivers’ı eşi benzeri olmayan bir hayatı oldu. 54 yaşında süperstar bir komedyendi… Ama sonra her şey bozuldu. ‘The Comeback Girl’ ilham veren hikayesi ile Joan Rivers’ın intihar ile mücadelesini, kendisini ve kariyerini yeniden şekillendirerek küresel bir ikon olmasını anlatacak,” diyerek açıkladı. 

2014’te 81 yaşında hayatını kaybeden Rivers, 1960’lı yıllarda New York’un komedi sahnesine hükmetmişti. 1986 yılında ‘The Tonight Show’ programında Johnny Carson’ın ayrılması ile birlikte programın sunuculuğunu ele alan Rivers, gece programlarının sunuculuğunu yapan ilk kadın olmuştu. Rivers, kariyerinin sonrasında ise ‘The Joan Rivers Show’ ve ‘The Fashion Police’ gibi programlar ile televizyon dünyasına adını kazımıştı..