JOLIE YUMURTALIĞINI ALDIRDI!

Angelina Jolie, kanser riski nedeniyle yumurtalık ve fallop tüplerini aldırdı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Mart 2015
JOLIE YUMURTALIĞINI ALDIRDI!
Dünyanın en güzel kadınlarından Angelina Jolie, çocukları için hiç düşünmeden güzelliğinden vazgeçiyor. Altı ay kadar önce, kanser riski taşıdığı gerekçesiyle iki göğüsünü de aldıran Jolie dün, yumurtalık ve fallop tüplerini de aldırdığını açıkladı.

Annesi, anneannesi ve teyzesi kanserden ölen Jolie, geçen yıl New York Times'a verdiği röportajda, kendi çocuklarını annesiz bırakmak istemediği için kanser riskine karşı iki göğsünü aldırma kararı verdiğini açıklamış ve ailesinde meme ya da yumurtalık kanseri olan tüm kadınlara uzmanlardan bilgi almaları ve kendilerine sunulan tıbbi seçenekleri dikkatle değerlendirmelerini önermişti.

Jolie, son ameliyatı sonrası yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: ‘Hormon tedavisine rağmen artık menopoza girdim. Başka çocuğum olmayacak. Fiziksel olarak da bazı değişiklikler olmasını bekliyorum. Ama rahat hissediyorum. Kuvvetli olduğumdan değil, bu, hayatın bir parçası. Kendim ve ailem için bilinçli seçimler yapıyorum. Biliyorum ki çocuklarım, asla 'annemiz yumurtalık kanserinden öldü' demek durumunda kalmayacak.'

Uzun vadede oldukça mantıklı bir karar verdiğini düşündüğümüz Jolie'nin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını umuyoruz.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.