KANYE WEST, ABD BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE KATILIYOR

Kim Kardashian ‘First Lady’ olma yolunda!

“2020 yılı daha ne kadar sürreal olabilir?” sorusunun cevabı bugün Kanye West’ten geldi! 2015 MTV VMA Ödüllerinde ABD Başkan seçimlerine katılmak istediğini söyleyen West’i çoğu insan ciddiye almamıştı. Ancak West, Beyaz Saray’a gitme konusunda ciddi gibi görünüyor. Twitter hesabından bir paylaşım yapan West, “Şimdi Amerika'nın vaadini Tanrı'ya güvenerek, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek gerçekleştirmeliyiz. Amerika Birleşik Devletlerinin başkanlık seçimlerine katılıyorum. #2020Vision” dedi.Eşinin paylaşımını ABD bayrağı ile kendi Twitter ve Instagram hesabından paylaşan Kim Kardashian, bu durumda potansiyel ‘First Lady’ oluyor. Aynı şekilde West’e desteğini belirten Elon Musk, West’in tweetinin altına “Tam desteğime sahipsin,” yazdı. Kasım ayında gerçekleşecek olan seçimler için Federal Seçim Komisyonunda ismi kayıtta bulunmadığı için West’in kesin olarak başkanlık seçimlerine katıldığı bilinmiyor. Ancak Yeezy tasarımcısı ve 21 Grammy Ödüllü West’in tweeti bu konuda ilerleyeceğinin altını çiziyor. 

Kanye West 2015 MTV VMA Ödüllerinde (Getty Images)

Bundan yıllar önce 2015 MTV VMA Ödülleri konuşmasında ABD’nin başkanlık seçimlerine katılmak istediğini belirten West, politik hedeflerinin geçtiğimiz Kasım ayında New York’ta gerçekleşen İnovasyon Festivalinde yinelemişti. 2024’te seçimlere katılmak istediğini dile getiren West, seyircilere, “Birlikte çok fazla iş yaratabiliriz. Ben bu yolda koşmayacağım, yürüyeceğim,” demişti. Söylemleri karşısında gülen seyircilere, “Neye gülüyorsunuz?” Diyerek tepki gösteren West, politik yolunda ciddi olduğunu dile getirmiş ve eğer başkanlık yarışına katılırsa ismini, “Christian Genius Billionaire Kanye West” (Hristiyan Dahi Milyarder Kanye West) olarak değiştireceğini söylemişti 

Başkanlık paylaşımını ABD’nin Bağımsızlık Günü olan 4 Temmuz’un ertesi günü yapması dikkat çekerken, seçimlere 4 ay kala West’in herhangi bir parti ile böyle bir adaylığın pek de mümkün olmadığı söyleniyor. Eğer bağımsız olarak seçimlere katılmak isterse West’in eyaletler arasında belirli bir tarih sınır ile yeteri kadar imza toplaması ve kayıt olması gerekiyor. Bu son tarih birçok eyalette geçmiş olsa da, Kanye West’in teknik olarak diğer eyaletlerde bağımsız olarak kayıt olma şansı var. 

Geçtiğimiz senelerde Donald Trump ile yaptığı görüşmelerde ve politik söylemlerinde oldukça tepki toplayan Kanye West, 2018’de Beyaz Saray’a ‘Make America Great Again’ şapkası ile giderek Trump için “Bu adamı çok seviyorum,” demişti. “Bu çok hoş,” diyerek West’e yanıt veren Donal Trump, rapçi ile birçok fotoğraf çekmişti. West’in Twitter üzerindeki paylaşımı birçok kişi tarafından eleştirilirken, #KanyeWestForPresident hashtagi günün en çok paylaşılan tweetleri arasına girdi. Amerika ve tüm dünya bu durumu şaşkınlıkla izlerken biz de ancak Kanye West ve Kim Kardashian’a başkanlık yarışlarında başarılar dileyebiliriz!