KARDASHIAN'LARLA GEÇEN BİR 10 YIL

31 Aralık 2009'da bugün Kardashian-Jenner ailesinin geleceği yeri söyleseler inanmazdık!

Kris Jenner'ın 10 tane torunu olmadığı zamanlar... Hatırlaması çok güçmüş gibi geliyor! 

Kariyerlerine Keeping Up With The Kardashians adlı reality şov ile başlayan Kar-Jenner ailesi, kısa bir sürede başarıyı yakalayınca mini reality şovlara da merak salmaya başladı. Bunun ilk ürünü de 'Kourtney and Khloe take Miami' (Kourtney ve Khloe Miami'de) oldu. O zamandan beri Kardashian'lar New York ve Hamptons'ı da 'ele geçirdi.' 

Calabasas'ta ise Khloe Kardashian ve eski eşi Lamar Odom, Kylie Jenner ve eski en yakın arkadaşı Jordyn Woods ve Robert Kardashian ve eski kız arkadaşı/çocuğunun annesi Blac Chyna'nın hayatlarını izledik. Ancak bu şovlar, ailenin Instagram'da gösterdiği ve paparazilerin yakaladığı kadarıyla bildiğimiz hayatın, sanki kamera arkası görüntüleriymiş gibi hissettirdi. 

Son on yılda, Kardashian-Jenner ailesi akrilik tırnaklarıyla, canla başla çalıştılar. Kylie Jenner, Instagram'daki ilk paylaşımını Ekim 2010'da yaptı. Yanan bir ateşin aşırı filtrelenmiş fotoğrafı, bugünkü en genç 'self-made' milyonerin kariyerini başlattı. Kozmetik şirketini milyar dolarlık bir endüstriye dönüştüren Kylie, ailesinin geri kalanı gibi bir trendi nasıl yakalayacağını ve ondan nasıl para kazanacağını çok iyi biliyor. Şu an popüler Instagram influencer'larının çoğunun Kylie klonları gibi görünmesi de tam olarak bu yüzden! 

Kylie'nin Juvederm yolculuğunun ilk günlerinden ilham alan takipçileri, 'Kylie Jenner Lip Challenge' adlı bir akım sonucunda dudaklarını küçük shot bardaklarıyla çekerek kendilerine 'Kylie Jenner dudakları' vermeye çalıştılar. Doktorların, dudaklara yapılan bu aspirasyonun onarılamaz zararlara neden olabileceği konusunda uyarı yapmasından  bir ay sonra Kylie, Keeping Up With The Kardashians'da konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Ailesinden aldığı tavsiyeler sonucu, şovda dudaklarını yaptırdığını açıkladı. Bu an, şovun dönüm noktası oldu. Çünkü yapmacık bir kaos yerine şov, gerçek hayatta olan bir olayın arka yüzünü gösterdi.

Gün geçtikçe artan şöhretlerine uyum sağlayan aile, boşanmaları, değişimleri, çocukları, cinsel hayatlarını ve bunlar gibi hayat değiştiren olayları filtresiz yansıtarak izleyiciyle ekran arasındaki perdeyi çekmeyi başardılar. Şimdi bile, şovun 17. sezonunda aile, izleyenlere gerçek hayatlarını anlatmanın önemini anlıyor. Kim'in şımarık bir kızdan, Mugler giyen bir iş kadını ve avukata dönüşmesi tüm eleştirmenleri haksız çıkarttı. Kim, 2016'da Paris'te başına gelen talihsiz olaydan sonra kameralardan bir süre uzak dursa da Keeping Up With The Kardashians'ı asla bırakmadı. 

Ailede yaşanan kaoslardan kurtulmak ve kendi yolunu çizmek isteyen Kourtney ise 17. sezonda da gördüğümüz gibi gün geçtikçe kamera ekibini evine almayı daha da reddediyor. Kardashian'ların artık kesinlikle bu şova ihtiyaçları yok. Belki de artık sosyal medyaya bile ihtiyaçları yok. Kişisel olarak onları daha çok tatmin edecek ve daha kazançlı yüzlerce işin arasında bir de çekim için zaman ayırmaktan yorulmuş olabilirler.

Ailenin en gençleri Kendall ve Kylie'nin 2010'larda şöhret olarak büyük kız kardeşlerini geçmesi, Kris'in torunlarının da önümüzdeki on yılda aynı şeyi yapacağının en büyük göstergesi. Şovda dünyaya geldiğine tanık olduğumuz Kourtney'nin en büyük oğlu Mason, bu sezon ilk defa şovda röportaj verdi. Bakarsınız annesinin yerini belki de Mason doldurur. Kim ve Kanye'nin en büyük çocuğu North West ise birden fazla dergi kapağında yer aldı. Kylie'nin bebeği Stormi ise annesinin kozmetik imparatorluğunun tek veliahtı. 

En az bir nesil daha müthiş bir tırmanışa tanık olacağız gibi duruyor. 2020'lerde, Dissick'leri, West'leri, Webster'ları ve Thompson'ları yakalamaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz!