KATE MIDDLETON VE PRENS WILLIAM 12. YILDÖNÜMLERİNİ KUTLUYOR

Middleton, nişan yüzüğüne dair hoş bir detay paylaştı…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 30 Nisan 2023
KATE MIDDLETON VE PRENS WILLIAM 12. YILDÖNÜMLERİNİ KUTLUYOR Getty Images

Dünyada Kate Middleton’un nişan yüzüğünden daha ünlü bir mücevher olmayabilir! Kate Middleton’a 2011’deki evliliklerinden önce bu yüzüğü veren prens William, “Bu benim annemin nişan yüzüğüydü bu yüzden tabii ki benim için çok özel” demişti. Gazeteci Tom Bradby’e konuşan Prens William, bu yüzüğün önemini vurgulamıştı, “Şimdi Kate de benim için çok özel, bu yüzden ikisinin bir araya gelmesi gerekiyordu. Annemin bugünü, heyecanı ve hayatımızın geri kalanını birlikte geçireceğimiz gerçeğini kaçırmadığından emin olma yolum buydu” demişti. 

Kate Middleton (Getty Images)

Wales Prensesi, daha önce nişan yüzüğü hakkında bir yorumda bulunmamıştı ancak Middleton, 29 Nisan’daki 12. Evlilik Yıldönümlerinden önce geleneksel kraliyet yürüyüşü esnasında hayranlarına sevimli bir detay paylaştı. Yüzüğünü hiç ayarlaması gerekmediğini vurgulayan Kate Middleton, “Net bir şekilde aynı beden, bu detay benim için çok özeldi. Bunu takabilmek büyük bir onur” dedi. 

Prenses Diana, bu ironik yüzüğü 1981’de Kraliyet ailesinin mücevher markası Garrard’ın Windsor Sarayı’nda sunduğu tepsi üzerindeki pırlanta ve safirler arasından seçmişti. Sunulan seçenekler arasındaki en büyük yüzüğü seçen 19 yaşındaki Prenses Diana, Buckingham Sarayı tarafından tepki toplamıştı. 18 adet pırlanta ile çerçevelenen 18-karat altın ve 12-karat Sri Lanka safiri bulunan yüzüğün değerinin £28,500 olduğu biliniyor. Kısa bir süre sonra nişanlarını duyurmak için Prens Charles ile birlikte kameralara poz veren Prenses Diana, yüzüğünü safirlere uyan mavi bir Cojana takımı ile tamamlamıştı. 


Çoğu kraliyet nişan yüzüğünün geleneksel olarak özel tasarım olduğu göz önüne alındığında, Garrard'ın kataloğundan bir yüzük seçmek, o zamanlar olağandışı kabul ediliyordu. Prens Philip, Kraliçe'nin yüzüğünü bir zamanlar annesi Yunanistan Prensesi Alice'e ait olan bir taçtan elmaslarla yaptırmıştı. Prenses Diana’nın yüzüğü halk tarafından satın alınabilir olarak görülürken, Garrard, yüzük tasarımının Kraliyet’ten ilham aldığını vurgulamıştı. Garrard’a göre bu yüzük Prens Albert’in Kraliçe Victoria için yaptırdığı mavi broştan ilham alıyordu.

Prenses Diana’nın yüzüğünden sonra bir dönem tüm genç kadınların nişan yüzüğü tercihi safirler ile olmuştur Ancak daha sonra yüzük seçimi hakkında ikilemde olduğunu itiraf eden Prenses Diana, çoğu zaman yüzüğü takmayı reddettiğini söylemişti. Prenses Diana yüzüğünü tahmin edildiği kadar sevmese de Wales Prensesi bu parçadan oldukça memnun görünüyor. 29 Nisan’daki evlilik yıldönümleri için Prens William ile daha önce görülmemiş bir fotoğraflarını seçen Kate Middleton, Norfolk’taki bir bisiklet gezilerini paylaştı. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.