KATE WINSLET ‘TITANIC’ FİLMİNDEN SONRA ALDIĞI ELEŞTİRİLERİ ANLATTI

Winslet’ın sadece kilosu konuşulmuş!

Kate Winslet, ‘Titanic’ filmi vizyona girdiği zaman aldığı acı verici eleştirileri hatırlıyor. Hayır… Eleştiriler oyunculuğuna veya yeteneğine yönelik değil! Direkt olarak görünüşüne yönelik. Şimdi 45 yaşında olan Winslet, 90’lı yılların sonunda 19 yaşındayken aldığı ‘net bir şekilde acımasız’ eleştirileri anlattı. The Guardian gazetesine bir röportaj veren Winslet, “Ve benim için ne kadar şok edici, ne kadar eleştirel, ne kadar açık sözlü ve acımasız gazetecilerin olması neredeyse gülünçtü. Daha yeni yeni kim olduğumu anlamaya çalışıyordum! Sürekli bedenime eleştiri yapıyorlardı, kilomu tahmin etmeye çalışıyorlardı ve uyguladığım diyeti uyduruyorlardı. Bunlar okumak için fazlasıyla eleştirisel, korkunç ve üzücüydü.” dedi. 

Joan Rivers’ın kendisi için söylediği “Eğer 2-3 kilo verse, Leo sala sığabilecekti,” sözlerini hatırlayan Winslet, “20’li yaşlarımda insanlar kilom hakkında çok fazla konuşuyordu. Ve sürekli kendi fiziksel görünüşüm hakkında yorum yapmam isteniyordu. Sonra da çok cesur ve konuşkan olarak etiketlendim. Hayır, sadece kendimi savunuyordum.” dedi. 

Kariyerinin başlarında özgüveninin sarsıldığını söyleyen Winslet, Hollywood’da yükselmekten korktuğunu belirtti. “Şöyle düşündüğümü hatırlıyorum, ‘Tanrım, bunları sadece İngiltere’de söylüyorlarsa, Hollywood’a gidince ne olacak?’ Üstelik, tüm bunlar güzellik algınızı tamamen değiştiriyor. Kendimi çok yalnız hissetmiştim,” diyen Winslet, yaşadığı kaygıları anlattı. Son 20 yıl içerisinde beden algısı ve güzellik konusunda ne kadar çok yol katedildiğini fark eden Winslet, “Şu an insanların tepkilerinin ve yorumlarının değişmesi beni çok etkiliyor” dedi.