KATY PERRY, ORLANDO BLOOM İLE AYRILIĞI HAKKINDA KONUŞTU

“Ayrılık neredeyse beni ikiye ayırdı.”

Katy Perry’nin en çok dinlenen şarkıları umut ve neşe içeriyor. Ama bizi iyi hissettiren bu şarkılar, Perry’nin en zor zamanlarında yazdığı şarkılar arasında! “Q on CBC” için verdiği röportajda Orlando Bloom ile ayrılığından konuşan Perry, bu sürecin nasıl mental sağlığını etkilediğini anlattı. 

Sunucu Tom Power’a, “Gülümsememi kaybettim. Gülümsememin özgün olduğuna uzun bir süre emin olamadım ve içten bir gülümseme aradım. Bu gülümsemem dışarı dünyadan gelen sevgi, kabul edilmek ve beğenilmek ile alakalıydı ve bu sonrasında tamamen değişti,” diyen Katy Perry, bunun kariyerinde de etkili olduğunu belirtti. “Çok fazla vermiştim ve ayrılık beni neredeyse ikiye ayırdı. Bebeğimin babası, sevgilimle ayrılmıştım ve sonrasında sürekli yeni bir şarkının beni tatmin etmesini bekledim, yeni bir tane daha, yeni bir tane daha… Ama kabul edilmek, beğenilmek beni yeteri kadar yüksele çıkarmadı ve bu nedenle tam anlamıyla bir çöküş yaşadım,” diyen Katy Perry, Orlando Bloom ile ayrıldıktan sonra yazdığı şarkılardan bahsetti. Şimdilerde hayatının bu noktasına pişmanlıkla bakmadığını söyleyen Katy Perry, bu dönemi yaşayıp atlatması gerektiğini düşündüğünü belirtti. Bu gerekli üzüntü olmasaydı geldiği yere gelemeyeceğini itiraf eden Perry, bu üzüntülerden ders çıkardığını ekledi. 

“Şükretmek muhtemelen hayatımı kurtardı çünkü şükredecek şeyleri bulamasaydım kendi üzüntümde boğulup bir yerden atlayabilirdim. Minnettar olacak şeyler buldum ve her sabah uyandığımda kendi kendime sesli olarak ‘Bugün için teşekkür ederim. Her yönden minnettarım,’ dedim,” diyen Perry, intihar düşünceleri olduğunu itiraf etti. ‘Fireworks’ ve ‘Roar’ gibi birçok ilham verici ve neşeli şarkısını hayatının en düşük noktalarında yazdığını söyleyen Katy Perry, “Bu şarkıları yazdığımda aslında hayatımın en kötü yerindeydim. Bir şey üstüme geliyor ve bu şarkıları yazıyor adeta ruhum gizli yazar gibi. Kalbim ve ruhumun dilini müziğe çeviriyorum, özellikle bu karanlık zamanlarda. Sanırım bu şarkıları yazıyorum çünkü en çok umuda ihtiyacım olan zamanlarda bir cevap arıyorum,” diye ekledi. Geçmişte de mental sağlığı hakkında konuşan Katy Perry, bazı zamanlar yataktan bile çıkmak istemediği durumlar olduğunu söylemişti. Öncelerde bu zamanların üstesinden geldiğini ama son zamanlarda daha ağır bir duygu durumu yaşadığını söyleyen Perry, “bir ruhsal sağlık yolculuğu,” geçirdiğini anlatmıştı. “Her zaman farklı organlarımız hakkında konuşuyoruz ama bizi ayakta tutan en önemli organ olan beyin hakkında hiç konuşmuyoruz,” diyen Katy Perry, mental sağlığın önemini vurgulamıştı. Zor konular hakkında konuşmaktan çekinmeyen Perry, yakında doğacak kızı ile beraber, mental sağlık konusunda çok daha dürüst ve açık sözlü olmak istiyor. Bu konuları konuşmanın insanları özgürleştireceğine ve normalleştireceğine inanan Perry, mental sağlık konusunda dürüst olmanın birçok hayat kurtarabileceğini belirtiyor.