KEIRA KNIGHTLEY’NİN FİLM ÇEKİMLERİ İÇİN DEĞİŞMEZ KURALLARI VAR

Knightley sadece kadın yönetmenlerin olduğu filmlerde nü sahnelerde yer alıyor…

Chanel’in yeni podcast serisi ‘Chanel Connects’ yayınına katılan Keira Knightley, erkek yönetmenlerin yer aldığı filmlerde nü sahnelerinin olmasından rahatsızlık duyduğunu söyledi. “Kesin bir yasağım yok ama erkeklerler var,” diyen Knightley, bu kararının sebebinin rahatsız edici bakışlardan olduğunu ekledi. 


Film prodüksiyonları için karar verdiği kuralları anlatan Knightley, “Hepimizi yağladıkları o korkunç ilişki sahnelerini de yapmak istemiyorum. Bunu yapmak benim hiç ilgimi çekmiyor,” dedi. Anneliği kutlayan ve kadınların değişen bedenlerinin yolculuğunu anlatan bir projenin farklı olacağını söyleyen Knightley, “Eğer filmin konusu annelik hakkındaysa, kelimenin tam anlamıyla o bedenin ne kadar olağanüstü olduğu, bu bedene ne kadar aniden baktığınız, bunun size ait olduğunu ve anne olduktan sonra tamamen farklı bir şekilde görüldüğünü bilmeniz gerektiğiyle ilgiliyse o zaman evet, bunu anlayacak bir kadınla keşfetmeye hazırım. Ama şimdilerde bir film erkek bakışından anlatılmaya çalışılınca kendimi çok rahatsız hissediyorum,” dedi. 

Artık nü sahneleri için sadece kadın yönetmenlerle çalışacağını söyleyen Knightley, “Bazen nü ve ilişki sahneleri için ‘Evet, bu sahne bu film için gerekli,’ diyorum. Ama bazen sadece çekici görünmesi gereken birini istiyorlar ve bunun için bir başkası yer alabilir. Çünkü ben kibirliyim ve bedenim iki çocuk dünyaya getirdi ve gerçekten bir grup erkeğin arasında çıplak olmak istemiyorum,” dedi. 

Geçtiğimiz sene verdiği bir röportajda, anne olduktan sonra anlaşmalarına ‘nü sahnelerde oynamayacak’ diye bir madde eklettiğini söyleyen Knightley, yer aldığı tüm ilişki sahnelerinin tüm kontrolüne sahip olmak istediğini belirtmişti. “Şimdiye göre eskiden nü sahnelerde çok daha rahattım,” diyen Knightley, “Şimdi çocuğum var, otuzlu yaşlarındayım, vücudumu çok seviyorum,” diye eklemişti.