KENDALL JENNER ANKSİYETE VE PANİK ATAĞI NASIL YENDİĞİNİ ANLATTI

“Nefes alamayacak gibi hissettiğim zamanları hatırlıyorum.”

Kendall Jenner, ‘Good Morning America’ şovunda verdiği röportajda Coronavirüs ile beraber mental sağlık geçmişi hakkında konuştu. ‘Mental Sağlık Koalisyonu’ için Kenneth Cole ile işbirliği yapan Jenner, Cole ile beraber programa katılarak geçmişte yaşadığı anksiyete problemini anlattı. 


Ne zaman anksiyetesi olduğunu fark ettiği sorulunca, “Çok çok gençtim ve nefes alamayacak gibi hissettiğim zamanları hatırlıyorum. Anneme ‘Anne, nefes alamıyor gibi hissediyorum. Bir sorun var’ dediğimi hatırlıyorum ve tabii ki fiziksel olarak sağlıklı olduğuma emin olmak için beni birçok doktora götürdü. Fiziksel olarak iyiydim ama kimse bana anksiyetem olduğunu söylemedi. Belki üç veya dört sene önce, tüm problemlerin geri döndü ve oldukça ağır panik ataklar geçiriyordum. Sonunda öğrenmem gereken bilgileri öğrendim” diyen Jenner şimdilerde daha iyi olduğunu söyledi. “Şu sıralar fazla problem yaşamıyorum sadece biraz anksiyetem oluyor. Kendimi sakinleştirmek için kitap okuyorum veya meditasyon yapıyorum” diyen Jenner, problemlerinin üstesinden nasıl geldiğini anlattı. 

Geçtiğimiz sezonlarda moda haftalarına anksiyete ve panik atak problemi sebebi ile katılmayan Jenner, 2019 Met Gala’dan önce bir videoda panik atak olmak üzere olduğunu ve kardeşi Kylie Jenner’ın kendisini iyi hissettirdiğini söylemişti. 

Eylül ayında Elle dergisine bir röportaj veren Kendall Jenner, defilelerden önce yaşadığı anksiyete problemini de anlatmıştı. Zamanla bu sorunu aşmayı başardığını söyleyen Jenner, “Defilelerden önce oldukça gergin oluyordum. Bunu kendi deneyimlerimle söyleyebilirim ki podyumda yürüdüğüm zaman sadece ‘Düz yürü! Düz yürü!’ diye düşünüyorsunuz ve sadece buna odaklanmaya çalışıyorsunuz. Özellikle ben böyleyim çünkü seyircilerde tanıdığım insanlar olunca çok geriliyorum. Bir süre sonra kendimi zorla konsantre olmaya ikna ettim. Ama şimdilik bu konuda iyiyim. Tanıdığım insanların olduğunu bilmek şimdi bana kendimi daha iyi hissettiriyor ve podyuma çıkmadan önce seyirciler arasında kimlerin oturduğuna bakıyorum. Ama bu noktaya gelmem zaman aldı” demişti.