KIM KARDASHIAN ÇOCUKLARIN AKIL SAĞLIĞI İÇİN BAĞIŞ TOPLUYOR

Kardashian, ününü çocukların sağlığına farkındalık için kullanıyor…

Yeni bir misyon üzerinde çalışan Kim Kardashian, çocukların fiziksel ve akıl sağlığı sorunlarını çözmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz Salı günü Facebook üzerinden, Child Mind Institute için bağış toplamaya başlayan Kardashian’ın işbirliği yaptığı kurum akıl sağlığı sorunu yaşayan çocukların öğrenim engellerini atlatmalarını hedefliyor.

 

Kardashian, “Üç çocuk annesi olarak, çocukların sağlığından daha önemli bir konu düşünemiyorum. Buna fiziksel ve akıl sağlıkları da dahil. Sadece Amerika’da, 17 milyonu aşkın çocuk mental problemlerle veya anksiyete, ADHD, disleksi ve depresyon gibi öğrenme bozuklukları ile mücadele ediyor. Ancak doğru teşhis ve tedavi ile bu çocuklar gelişme gösterebilir. Öğrencilerin okullara dönmeye başlaması ile birlikte, şuan ve gelecekte okulda ve hayatta başarılı olabilmeleri için elimden geleni yapmak istiyorum” diye paylaşım yaptı. Sözlerine, ilk defa Facebook üzerinden bağış topladığını da ekleyen ünlü yıldız, bu konunun kendisi için çok önemli olduğunu dile getirdi. Child Mind Institute’un çalışmalarını anlatan bir yazı yazan Kardashian, “Dünyanın her tarafındaki çocuklar için her gün çalışıyorlar, araştırmacıları beyin üzerinde çalışmalar yaparak, mental sağlık bozukluklarının nedenlerini ve nasıl daha iyi teşhis ve tedavi edilebilecelerini inceliyorlar. Sınıflarda öğrencilerle, öğretmenlerle ve ebeveynlerle birlikte çalışarak çocukların hislerini sağlıklı bir şekilde kontrol etmeleri ve çocukların ihtiyaçları olan tedaviye hızla ulaşabilmeleri sağlanıyor.

Akıl sağlığı, ünlü televizyon yıldızı için en önemli konulardan biri. Geçtiğimiz sene Kardashian’ın küçük kız kardeşi Kendall Jenner anksiyetesi ile gündeme gelmişti. “Geçtiğimiz sezon hiçbir defileye çıkmadım. Los Angeles’ta çalışıyordum ve bunu şuan yapamam yoksa deliririm diye düşündüm” diyen Jenner’ın anksiyete ile mücadele ettiği biliniyor. Aynı zamanda Kasım 2016’da akıl sağlığı sebebi ile hastaneye kaldırılan Kanye West üzerine Kim Kardashian mental bozukluklara yoğunlaşmaya karar verdi. Mental durumu bir röportajda sorulunca, “Bu bir engel değil bir süper güç” diyerek yanıt veren West’in eşi Kim Kardashian’ın milyonlarca takipçisinde farkındalık yaratmaya çalışması takdire şayan..