KIM KARDASHIAN İLK AVUKATLIK SINAVINI GEÇEMEDİ

"Sınavı geçememek motivasyonumu düşürüyor ve pes etmek istiyorum."

Kim Kardashian, hayranlarını hukuk kariyerindeki gelişmelerden haberdar etmeyi unutmuyor. Yeni ‘Keeping Up with the Kardashians’ bölümünde ilk yıl hukuk öğrencilerinim katıldığı FYLSE sınavını geçemediğini açıklayan Kardashian, “Hukuk okulunu benim yaptığım gibi yapıyorsanız, bu tipik bir üç senelik program yerine dört senelik bir program. Ve ilk senenin ardından deneme bir avukatlık sınavına giriyorsunuz. Duyduğum kadarıyla bu gerçek avukatlık sınavından daha zor.” dedi. 

Paylaşılan klipte sınavı geçmek için 560 alması gerektiğini söyleyen Kardashian’ın mentorü avukat Jessica Jackson, Kardashian’ın ilk denemesinde 474 aldığını belirtiyor. Kardashian ile konuşmalarında, “Bir pandeminin ortasında bu sınavı alanlar için puanın oldukça yakın.” diyen Jessica Jackson, Kardashian’ın üzüntüsünü gidermeye çalışıyor. 


“Ben başarısızım” diyen Kardashian, “Günde neredeyse 10-12 saat altı hafta boyunca çalıştım ve bu sınava girmek benim için çok önemliydi ve sınavı geçememek motivasyonumu düşürüyor ve pes etmek istiyorum.” diye ekledi. 

2019’da avukat olmak için çalıştığını açıklayan Kardashian, San Fransisco’da bir hukuk firmasında staj yapmaya başlayarak 2022’de avukatlık sınavına girmeyi hedeflediğini belirtmişti. “Hukuk fakültesinde ilk sene ceza hukuku ve sözleşmeleri öğreniyorsunuz.” diyen Kardashian, “Benim için en sıkıcısı sözleşmeler ve ceza hukukunu uykumda bile yapabilirim. İlk sınavımdan 100 aldım. Benim için çok kolay. Beni en çok yaran okumak, bu gerçekten çok zaman alıyor ama konseptleri anlamam iki saniye sürüyor.” diye eklemişti. 

Etİketler