KIM KARDASHIAN KENDİ HUKUK FİRMASINI KURMAK İSTİYOR

Bir süredir dışarıdan hukuk okuyan Kim Kardashian, okulu bittikten sonra kendi hukuk firmasını kurmak istiyor...

'The Justice Project' adlı belgeselinin ilk fragmanının yayınlanmasının ardından Kim, hukuk kariyerine devam etmekte ve onu bir ileri basamağa taşımakta kararlı. Caitlyn Jenner OK! dergisine verdiği bir röportajda, Kim'in "kendi hukuk firmasını kurmak ve cezaevi reformu üzerinde çalışmak" istediğini söyledi. Buna ek olarak, görünüşe göre cezaevi sistemine yardım etmek için "hukuk eğitimi almış birçok eski mahkumu işe almaya" da çalışacakmış.

Alice Jonson ve Rodney Reed gibi kamuya açık davalara harcadığı emeğin dışında Kim, babası Robert Kardashian'ın izinden gidip avukat olmak istediğinden bahsetti. Television Critics Association kış basın turunda konuşan Kim, "Bazen, geceleri geç saatlere kadar çalıştığımda babamın bunu zamanında nasıl başardığını düşünüyorum. İkimizin de dört çocuğu var, benzer bir yoldan geçmiş olmalı o da. "Bu yüzden onunla bu konuda konuşmak heyecan verici olurdu ve çok gurur duyacağını biliyorum."

Kim aynı zamanda neden cezaevi reformu konusu üzerine yoğunlaştığını da açıkladı, "yardım ettiğim insanların düştüğü durumlara düşebilecek dört siyahi çocuk annesiyim. Sadece bozuk bir sistemi düzeltmeye yardımcı olarak çocuklarımın hayatlarında ve başka birçok insanın hayatında bir fark yaratabileceğimi bilmek benim için çok motive edici."

Kim, firma konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak, başarılı yıldız bir sonraki adımını açıklayana kadar yeni çıkan belgeselinin fragmanını buradan izleyebilirsiniz: 


The Justice Project 5 Nisan'da izleyiciyle buluşacak.