KIM KARDASHIAN NEDEN AVUKAT OLMAK İSTEDİ?

Kardashian, hapishane reformuyla kararlı bir şekilde savaşmaya devam ediyor.

Kim Kardashian dört siyahi çocuğun annesi olmanın, hukuk dalında bir kariyere atılmasına sebep olduğunu söyledi. "Cher ve Naomi Campbell motorsiklet üzerinde" temalı, Carine Rotfield'ın CR Fashion Book adlı derginin kapağında yer alan Kardashian, ABD'deki hapishane reformuna duyduğu ilgi hakkında ve bu konuda bir şeyler yapmaya onu neyin ittiği hakkında konuştu.


Kardashian, özellikle eşi Kanye West ile birlikte 'dört siyah çocuğa' sahip olmanın, adalet sisteminin farklı etnik kökenlere sahip insanlara karşı "ayrımcılık" yapan bir hukuk sistemine farklı bir gözle bakmasını sağladığını söyledi.

'Bu konudaki evrimim muhtemelen büyümenin, evlenmenin, çocuk sahibi olmanın ve hayatımın başladığım zamandan çok farklı olmasının bir kombinasyonu. Şimdi, kendime ve çocuklarıma karşı işimden çok daha büyük bir sorumluluğum var gibi hissediyorum ve çocuklarım için iyi bir rol model olmak istiyorum. Bu toplumda dört siyahi çocuk yetiştiriyorum ve sistemimiz siyah ve kahverengi insanlara karşı çok ayrımcı. Hayatlarını kolaylaştırmak için elimden geleni yapmak istiyorum... Davaları yakından incelemeye başlayana kadar sistem hakkında pek bir şey bilmiyordum ve ne kadar fazla şeyin yanlış olduğunu öğrendiğimde, gerçekten duramadım.'

Kardashian ve West altı yaşındaki North, oğlu Saint (4), Chicago, ve Mayıs ayında 1 yaşına girecek olan Psalm ile altı kişilik kocaman bir aileler. Kardashian iki sene, ABD Başkanı Donald Trump ve hükümetine, şiddet içermeyen bir uyuşturucu suçlaması için 22 yıldır parmaklıklar ardında olan Alice Johnson'a merhamet göstermeleri için dilekçe verdi. 2018'de Trump Johnson'ı affetti ve Johnson özgürlüğüne kavuştu.

Kardashian Cyntoia Brown gibi diğer mahkumların hakkını da savundu. Brown, Ağustos ayında affedildi ve bu karara giden macera Kardashian'ın yeni belgeselinde detaylı bir şekilde gösterilecek: The Justice Project (Adalet Projesi)