KOBE BRYANT HAYATINI KAYBETTİ

Bryant ve kızı Gianna, helikopter kazasında hayatını kaybetti…

Profesyonel basketbol oyuncusu Kobe Bryant, Güney Kaliforniya, Kalabasas’ta bir helikopter kazasında hayatını kaybetti.

Grammy Ödüllerinden saatler önce Hollywood dünyasında şok etkisi yaratan kaza, Los Angeles zamanı ile sabah 10’da gerçekleşti.

5 kişinin olduğu helikopterden kurtulan olmadı. NBA Los Angeles Lakers’ın oyuncusu Kobe Bryant ile beraber 13 yaşındaki Gianna de hayatını kaybetti. 

Kobe Bryant Los Angeles Lakers (Getty Images)

Lise yıllarından hemen sonra 1996’da NBA kariyerine başlayan Bryant, 20 sene boyunca profesyonel basketbol hayatına Los Angeles Lakers’da devam etmişti. Amerika Olimpiyat takımı ile 2008 ve 2012 yıllarında altın madalyalar kazanan Bryant, bu sene LeBron James’in rekorunu geçmesine kadar NBA’in en çok skor yapan oyuncusu olarak tarihe geçmişti. 

Kobe Bryant, 90. Oscar Ödül Töreninde (Getty Images)

Rekorunu elinden alan LeBron James’i geçtiğimiz hafta içtenlikle tebrik eden Bryant, sadece sahalardaki başarısı ile bilinmiyordu. 2018 ‘Dear Basketball’ adlı filmi ile Oscar Ödülü alan Bryant, bu filmi 2015’te emekliye ayrıldığında yazdığı bir şiirden uyarlamıştı. “Kalbim bu atışları kaldırabilir, zihnim bunu sindirmeyi başarabilir ama bedenim veda etme zamanının geldiğini biliyor. Seni bırakmaya hazırım. Beraber geriye kalan anların tadını çıkarabilmek için bunu bilmeni istedim. İyisi ve kötüsü. Birbirimize elimizden geleni verdik,” diyen Kobe Bryant, basketbola bu sözleri ile veda etmişti. 2001’den beri eşi Vanessa ile evli olan Kobe Bryant’ın Natalia, Blanka, Gianna ve geçtiğimiz Haziran ayında doğan Carpi adında 4 kızı var. 41 yaşında hayatını kaybeden Bryant, ünlüler camiasında şok etkisi yarattı. Grammy Ödüllerinin gerçekleşeceği Los Angeles’taki Staples Center, Bryant’ın neredeyse tüm kariyeri boyunca basketbol oynadığı yer olarak biliniyor. “Staples Arena, Kobe’nin hepimiz için birçok unutulmaz ana imza attığı yer, çok erken kaybettiğimiz bir başka adam, Nipsey Hussle’a da bir övgü hazırlıyoruz. Hayat bazen çok acımasız ve anlamsız olabiliyor,” diye Twitter’dan paylaşım yapan John Legend, Grammy Ödüllerinin gerçekleşeceği Staples Center’a dikkat çekti. 

Staples Center 26 Ocak (Getty Images)

Ödül törenine hazırlık devam ederken, arenanın dışındaki bayraklar yarıya indirildi. İçeride Bryant’ın formasını spot ışıkları altına alınırken, Recording Academy’nin Başkanı Harvey Mason Jr., hazırlık süreci sırasında “Bryant’ın evinde olduğumuz için, hepinizi bir dakikalık saygı duruşuna çağırıyorum,” diyerek saygı duruşu gerçekleştirdi. Staples Center binasının dışındaki ekranlara Bryant’ın resimleri yansıtılırken, Grammy Ödül törenine katılacak olan ünlülerin moralleri merak edilmeye başlandı…
.