KRALİÇE II. ELIZABETH, MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY’E YASAK KOYDU

Meghan Markle ve Prens Harry, ‘Sussex Royals’ ünvanlarını kullanmayacaklar!

Kraliyet Ailesinden ayrılan Meghan Markle ve Prens Harry’nin ‘Sussex Dük ve Düşesi’ ünvanlarını bırakmaları bekleniyor. Uzun ve karmaşık tartışmaların ardından Kraliçe II. Elizabeth ve üst düzey kraliyet yetkilileri, çiftin markalarında ‘Asil’ ünvanları kullanmamaları gerektiği sonucuna vardılar. Sussex Royal internet sitelerine ve Instagram hesaplarına büyük miktarda harcamalar yapan Meghan Markle ve Prens Harry artık ‘Sussex Royal’ ünvanını kullanamayacaklar. Aynı zamanda bu ünvanın altında birçok kitap, kıyafet ve servis sunan Meghan Markle ve Prens Harry’nin markalarının ismini değiştirmeleri bekleniyor. Kraliyet Ailesinin kararına göre, Meghan Markle ve Prens Harry: ‘Sussex Royal, Sussex Dük ve Düşesi Vakfı’ için yeni bir isim arayışında. Kraliçe II. Elizabeth’in kararına saygı duyan çift, ‘Sussex Royal’ ismini kullanamayacakları için yeni projeler üzerinde çalışıyorlar. Markalarından, internet sitelerine kadar her şeyin isim hakkını yeniden almayı hazırlanan Meghan Markle ve Prens Harry, ‘Sussex Royal’ ünvanını Prens William ve Kate Middleton’un bulunduğu Kensington Royal evinden ayrıldıklarında kullanmaya başlamışlardı. 

Instagram sayfalarında 11.2 milyonun üzerinde takipçileri bulunan Meghan Markle ve Prens Harry, Kanada’daki yeni yaşamlarında bu hesabı kullanmaya devam ediyorlardı. Çiftin kraliyet ailesindeki görevlerinden ayrılma kararı, İngiliz Kraliyet Ailesini oldukça büyük tartışmalara sürüklemişti. Kraliçe II. Elizabeth’in haftalar süren tartışmalarının ardından, maddi bağımsızlığını kazanmak isteyen Markle ve Prens Harry’nin Kraliyet Ailesi kazançlarından faydalanmaması kararı alındı. 

Meghan Markle, Prens Harry ve Kraliçe II. Elizabeth (Getty Images)

Prens Harry ve Meghan Markle’ın de yer aldığı konuşmalar sonucunda, çiftin ‘royal’ ünvanını kullanmamaları uygun görüldü. İş amaçlı çalışmalarında asil ünvanlarını kullanmayacak olan Prens Harry ve Markle’ın ilk planlarında ‘Sussex’ ünvanları ile çalışmak vardı. Ancak Kraliçe ve Kraliyet Ailesinin kararından sonra farklı bir yol izlemek yükümünde olan Prens Harry ve Meghan Markle, tüm olanlara rağmen pişman olmadıklarını dile getirdiler.