KRALİÇE II. ELIZABETH, PRENS PHILIP’İN CENAZESİNDE ANLAMLI BİR BROŞ TAKTI

Kraliçe, eşini uğurlarken Kraliyet Ailesi'ndeki romantik bir hikayeye gönderme yaptı…

Kraliçe II. Elizabeth, geçtiğimiz Cumartesi günü eşi Prens Philip’in Windsor Sarayındaki St. George’s Chapel’de gerçekleşen cenazesine katıldı. Seremoniden önce baştan aşağı siyah giydiği görüntülenen Kraliçe, göğsündeki büyük elmas broş ile dikkat çekti. 

Önemli etkinliklerde spesifik broşlar tercih eden Kraliçe, Prens Philip’in cenazesi için koleksiyonundaki en büyük parçayı taktı. Derin bir anlama sahip olan ve normalde inci detayı olan Richmond broşunu incisiz takan Kraliçe, bu aksesuarı daha önce de kullanmıştı. 2018’de Royal Albert Hall’da gerçekleşen Festival of Remembrance’ta I. Dünya Savaşının 100. Yıldönümü için hayatını kaybedenleri anan Kraliçe, Richmond broşunu en son burada takmıştı. O gün de inci detayını takmamayı tercih eden Kraliçe’nin broşu kullanma şekli gözlerden kaçmadı. 

2018 Remembrance Festival (Getty Images)

Kraliçe II. Elizabeth’in büyükannesi Kraliçe Mary’e 1893’teki düğününde hediye edilen Richmond broşu, Hunt and Raskell tarafından tasarlandı. Kraliçe Mary’nin Isle of Wight’taki Osborne evinde balayındayken taktığı bu broş, pırlantalar ve iki büyük inci detayına sahip.

Kraliçe’nin büyükannesi ve büyükbabasının romantik hikayesine bağlanan bu broşu Prens Philip’in cenazesinde kullanması daha da anlam kazandı. 20 Kasım, 1947’de evlenen Elizabeth ve Philip, bu sene 74. evlilik yıldönümlerini kutlayacaklardı. “"O, övgüleri kolayca kabul etmeyen biri ama bunca yıldır yanımda durdu ve benim gücüm oldu. Ben ve tüm ailesi ve bu ve diğer birçok ülke ona borçluyuz” diyen Kraliçe II. Elizabeth, 1997’de 50. Yıldönümlerinde Prens Philip için bu sözleri söylemişti.