KRALİÇE II. ELIZABETH SUSSEX ÇİFTİ İLE AYNI GÜN TELEVİZYONA ÇIKACAK

Kraliyet Ailesi'nin televizyon yarışları!

7 Mart’ta Oprah ile bir televizyon röportajına katılacak olan Sussex Çiftinden saatler önce Kraliçe II. Elizabeth de kendi televizyon programına katılacak. The Independent’ın haberine göre Toplum Günü için bir televizyon programına katılacak olan Kraliçe, bir konuşma yapacak. Pandemi sebebiyle Westminster Abbey’de iptal olan ‘Commonwealth Day’ (Toplum Günü) etkimlikleri, bu sene için BBC One üzerinden yayınlanacak. Kraliyet Ailesi'nin ve Kraliçe’nin katılacağı canlı yayın, Sussex Çiftinin röportajından önce gerçekleşecek.

“Toplum Günü etkinlikleri Abbey’nin en önemli yıllık servislerinden biri ancak burada toplanmamız mümkün olmadığı için kutlamaları duvarların ötesine taşıyoruz,” diyen Westminster Dekanı Dr. David Hoyle, yaptığı açıklamada, “Kalbinde Kraliyet Ailesi ve Abbey bulunan bu zengin ve canlı BBC programının, fiziksel olarak bu kadar izole olduğumuz zamanda küresel bağlantılarımızı kutlayacağından çok memnunuz” diye ekledi. 

7 Mart, Pazar günü CBS de 2017’de nişan röportajlarından beri ilk kez televizyon karşısında röportaj verecek olan Harry ve Meghan’ın programını yayınlayacak. Oprah ile röportajı sırasında kraliyet yaşantısı, evliliği, anneliği ve yardım çalışmalarını anlatacak olan Sussex Düşesi, aynı zamanda halkın ve medyanın baskısından nasıl etkilendiğini anlatacak. Oprah ve Meghan’ın konuşmasına sonradan dahil olacak olan Prens Harry ise Amerika’da yaşamları ve gelecekleri hakkında konuşacak. 

Geçtiğimiz günlerde Kraliçe’ye kesin kararlarını bildiren Sussex Çifti, Kraliyet Ailesi'nin çalışan üyeleri olmayacaklarını doğruladılar. Bu kararın ardından bir açıklama yayınlayan Buckingham Sarayı, Prens Harry’nin tüm ünvanlarının Kraliçe’ye iade edildiğini söyledi. “Geçen yılki çalışmalarının da kanıtladığı gibi, Sussex Dükü ve Düşesi, Birleşik Krallık'ta ve dünyanın dört bir yanındaki görev ve hizmetlerine bağlı kalmaya devam ediyor ve resmi rollerine bakılmaksızın temsil ettikleri kuruluşlara sürekli desteklerini sunuyorlar," diyen Sussex Çifti temsilcisi, “Hepimiz bir hizmet hayatı yaşayabiliriz. Hizmet evrenseldir” diye ekledi.