KRALİÇE II. ELIZABETH'İN CORONA VİRÜSÜ MESAJI

Kraliçe, corona virüs salgını konusunda bir bildiri yayınladı…

İngiltere, corona virüsü (COVID-19) salgını sebebi ile sosyal izolasyon ve karantina sürecine girerken Kraliçe II. Elizabeth’ten açıklama gecikmedi. Kraliçe II. Elizabeth’in adına bir bildiri yayınlayan Buckingham Sarayı, Kraliçe’nin Windsor’da sosyal izolasyonda olduğunu duyurdu. Beklenilenden bir hafta önce Windsor Sarayına giden Kraliçe, hükümetin tavsiyelerine uyarak kendini karantinaya aldı. Eşi, Prens Philip, Edinburgh Dükü ile birlikte sosyal izolasyona çekilen Kraliçe II. Elizabeth, halka evde kalmaları gerektiğini vurguladı. Ailelerin ve bireylerin yaşadığı endişeyi ve belirsizliği anladığını söyleyerek başlayan Kraliçe II. Elizabeth, “Hepimizin içinde yaşadığımız toplulukların daha iyisi için normal rutinlerimizi ve düzenli yaşam alışkanlıklarımızı değiştirmemiz ve özellikle de içinde en savunmasız olanları korumamız tavsiye ediliyor” dedi. İngiltere’nin tarihine dikkat çeken Kraliçe, bilim insanlarına, sağlık ve acil görevlilerine, sosyal hizmetler çalışanlarına ve günlük hayatımızı kolaylaştıran herkese minnet duyduğunu belirtti. 
Ülkesinin bu zorluğun üstesinden geleceğine ‘emin’ olduğunu belirten Kraliçe II. Elizabeth, sosyal izolasyon süresi boyunca yeni sosyalleşme yöntemleri bulabileceğimizi vurguladı. Geçtiğimiz hafta takipçilerinin yalnız olmadığını ve bu zamanlarda birlik olmamız gerektiğini vurgulayan Prens Harry ve Meghan Markle’a Prens William ve Kate Middleton da kendi Instagram hesaplarından katılmışlardı. “Sıkıntı ne zaman ve nerede olursa olsun, İngiltere halkı bir araya gelmek için eşsiz bir yeteneğe sahiptir,” diyen Prens William ve Kate Middleton, National Emergencies Vakfının ihtiyacı olan insanlara yardımcı olduğunu belirtmişlerdi. 
Kraliçe II. Elizabeth’in Corona Virüs pandemiği mesajının tamamını aşağıda görebilirsiniz:

“Philip ve benim Windsor’a gelmemiz ile birlikte İngiltere’deki ve dünyadaki birçok bireyin ve ailenin büyük endişe ve belirsizlik getiren bir döneme girdiğini biliyoruz. Hepimizin içinde yaşadığımız toplulukların daha iyisi için normal rutinlerimizi ve düzenli yaşam alışkanlıklarımızı değiştirmemiz ve özellikle de içinde en savunmasız olanları korumamız tavsiye ediliyor. Bu gibi zamanlarda, milletimizin tarihinin, insanların ve toplumların bir arada çalışmasından ve ortak bir amaç için birlik olmalarından oluştuğunu hatırlıyorum. Bilim insanlarımızın, sağlık görevlilerimizin, acil çalışanlarının ve sosyal hizmetlerin uzmanlığına ve bağlılığına inanılmaz derecede minnettarız. Ancak yakın geçmişimizde hiç olmadığı kadar bizim de bu günlerde, haftalarda ve aylarda, bireyler olarak oldukça önemli bir rolümüz var. Birçoğumuzun birbirimizle iletişimde kalmanın ve sevdiklerinizin güvenli olduğundan emin olmanın yeni yollarını bulmamız gerekecek. Bu mücadeleye hazır olduğumuzdan eminim. Ailem ve benim üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzdan emin olabilirsiniz.”