KRALİÇE II. ELIZABETH BEKLENEN AÇIKLAMAYI YAPTI!

Prens Harry ve Meghan Markle, resmi ünvanlarını kullanmayacak!

Buckingham Sarayının internet sitesine göre Meghan Markle ve Prens Harry artık resmi ünvanlarını kullanmayacak. Kraliyet ailesinin üstün üyeleri rollerinden vazgeçen Prens Harry ve Markle, geçtiğimiz hafta finansal olarak bağımsız olacaklarını duyurmuşlardı. İngiliz Kraliyet ailesinde süren sessizlik geçtiğimiz günlerde Kraliçe II. Elizabeth’in yayınladığı bildiri ile bozuldu. 

İnternet sitesinde bir bildiri yayınlayan Buckingham Sarayı, Kraliçe’nin bu habere karşı düşüncelerini paylaştı: “Kraliçe’nin lütfu ile Sussex Dükü ve Düşesi, patronajlardaki ve derneklerdeki yerlerini koruyacaklar. Resmi olarak Kraliçe’yi temsil edemeseler de Sussex Dükü ve Düşesi, majestelerinin değerlerlerine saygı duyacaklarını belirttiler. Sussex Dük ve Düşesi ‘HRH’ ünvanlarını kullanamazken aynı zamanda Kraliyet Ailesinin parçası da olmayacaklar.”

Bu bildiri, Kraliyet Ailesinin geçtiğimiz Pazartesi günü Sandringham’daki evlerinde gerçekleştirdiği zirve sonucunda yayınlandı. Prens Harry ve Meghan Markle’ın gelecekteki durumlarını konuşan Kraliyet Ailesi, hem Buckingham Sarayı aracılığıyla hem de Kraliçe II. Elizabeth’in özel sitesinden basın açıklaması yaptılar. Buna ek olarak özel bir bülten yayınlayan Kraliçe II. Elizabeth, “Aylarca süren konuşmalar ve güncel tartışmalar sonucunda, torunum ve ailesi için en uygun çözümü bulduk. Harry, Meghan ve Archie her zaman ailemizin çok sevilen üyeleri olacaklar. Son iki senede yaşadıkları zorluklar ve basın tarafından eleştiriler sonucunda daha bağımsız bir hayat istemelerini anlayabiliyorum. Ülke çapında, Commonwealth ve her yerde yaptıkları çalışmalar için onlara teşekkür ediyor. Özellikle Meghan’ın bu kadar kısa bir sürede aileden biri olması ile gurur duyuyorum. Tüm ailemin umudu, bu anlaşmanın onlar için daha mutlu ve huzurlu bir hayat getirmesi,” dedi. 

Tüm söylentilere ve beklentilere karşı oldukça anlayışlı bir tutumda bulunan Kraliçe II. Elizabeth hem İngiltere hem de dünya basınını yaptığı açıklamalar ile şaşırttı. Biz de Meghan Markle ve Prens Harry’e bağımsız ve huzurlu bir yaşam diliyoruz!