KRALİYET AİLESİ DADISININ YASAKLI KELİMESİ

Kate Middleton ve Prens William'ın çocuklarının dadısı, bir kelimeyi kullanmıyor!

Kate Middleton ve Prens William’ın çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis’e İngiltere’nin en iyi eğitimli dadılarından biri olan Maria Teresa Turrion Borrallo bakıyor. Uluslararası olarak çocuk bakımı uzmanlarını yetiştirdiği bilinen Bath’teki Norland College’de eğitim gören Borrallo, Cambridge Dükü ve Düşesi tarafından Prens George sadece birkaç aylıkken işe alınmıştı. Kraliyet Ailesi ile birlikte Kensington Sarayında yaşayan Borrallo, Cambridge Ailesi'nin tüm kraliyet gezilerine ve özel tatillerine katılıyor. 

Yazar Louis Heren’a göre Borrallo’nun resmi eğitimi, bir kelimeyi Cambridge Çiftinin çocukları için kullanmasını engelliyor: “kids.” Bir sene boyunca Norland’da belgeseli için araştırma yapan Heren, Mirror gazetesine Norland College’in “kids” kelimesinin kullanımını yasakladığını söyledi. Çocuklara isimleri ile veya ‘children’ diyerek hitap eden Borrallo, çocuklara bireyler olarak saygı duyulması gerektiğini düşünüyor. Türkçede ‘children’ ve ‘kids’ kelimeleri çocuklar olarak çevrilse de ‘children’ daha resmi, ‘kids’ ise daha samimi bir dil ifade ediyor. 

Prens George, Maria Teresa Turrion Borrallo ve Kraliçe II. Elizabeth (Getty Images)

Kraliyet Ailesi üyeleri olarak, Cambridge Çifti çocuklarının olabildiğince normal hayatları olduğunu söyleyen Heren, “Catherine’i dışarıda gördüğümüz kadarıyla, onun çok ilgili bir anne olduğunu söyleyebiliriz. Maria ile ilişkisinin de çok yakın ve çocuklara bakmak için iş birliği içinde olduğunu düşünüyorum,” dedi. “Kraliyet Ailesi'nde çalışan farklı dadılar ile konuştuğumda, günlük hayatın oldukça normal olduğunu öğrenmiştim,” diyen Heren, “Uyanıyorlar, kahvaltı ediyorlar, okula gidiyorlar ve isteseler de istemeseler de okul üniformalarını giyiyorlar,” diye ekledi. Demek ki okul üniformaları Kraliyet Ailesi içinde bile krize sebep olabiliyormuş!