KRALİYET AİLESİNDE BİR DEĞİŞİKLİK DAHA

Kraliçe II. Elizabeth’in en büyük torunu Peter Phillips, eşinden ayrıldı!

İngiliz Kraliyet Ailesinde sular durulmuyor! Her hafta yeni bir gelişme ile karşımızda olan Kraliyet Ailesi, Meghan Markle ve Prens Harry’nin görevlerinden ayrılmaları üzerinde yeni bir haber ile gündemde. Kraliçe II. Elizabeth’in en büyük torunu olan Peter Phillips, geçtiğimiz günlerde 12 senelik eşi Autumn’dan ayrıldığını duyurdu. İki çocukları ve devam eden arkadaşlıkları için en doğru kararın boşanmak olduğuna karar veren çift, dostane bir şekilde ayrıldıklarını duyururken bu kararı geçtiğimiz sene aldıklarını eklediler. Eylül ayından beri birlikte görüntülenmeyen Peter Phillips ve Autumn’un birkaç aydır ayrı yaşadıkları düşünülüyor. 

Autumn Phillips, Isla Phillips, Peter Phillips ve Savannah Phillips (Getty Images)

Çiftin sözcüleri tarafından açıklanan ayrılık kararında Peter Phillip ve Autumn’un Gloucestershire’da yaşamaya devam edecekleri eklendi. Dokuz yaşındaki kızları Savannah ve yedi yaşındaki kızları Isla’yı beraber büyütmek için aynı bölgede yaşama kararı alan çiftin arkadaşlık ilişkilerinin bitmediği eklendi. 

Son haftalarda birçok kez gündem olan Kraliyet Ailesi, önce Prens Harry ve Meghan Markle’ın kraliyet ailesi görevlerinden ayrılarak Kanada’da yaşayacaklarını ve daha sonra da Prens Andrew’un Jeffrey Epstein skandalı üzerine görevden ayrıldığını duyurdu. Autumn ve Peter Phillips’in ayrılık haberine en çok üzülen isimlerden birinin Kraliçe II. Elizabeth olduğu söyleniyor. En büyük torununun eşi Autumn ile oldukça yakın olan Kraliçe II. Elizabeth’in bu haber karşısında hayal kırıklığına uğradığı konuşuluyor. Çiftin arkadaşlarının The Sun’a verdiği demeçe göre, “Autumn, Kraliçe’nin favorilerinden biri. Son dönemde olan değişimler üzerine, Kraliçe’nin bu ayrılık haberine çok üzüldüğünü düşünüyoruz.”

Kraliçe II. Elizabeth, Autumn Phillips ve Peter Phillips (Getty Images)

Önceliklerinin çocukları olduğunu dile getiren Peter Phillips ve Autumn, hayatlarının yeni döneminde çocuklarının ve kendilerinin mahremiyetine saygı duyulmasını rica ettiler. Kraliyet ünvanı olmayan Peter Phillips en son gündeme Çin’de bir kanalda oynadığı reklam ile gelmişti. Bright Dairies adlı süt markasının reklamında oynayan Peter Phillips’in videosunun altında, “Bu benim içtiğim süt. İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi, Peter Phillips” yazmıştı. 

Medya spot ışıklarından uzak bir yaşam süren Peter ve Autumn, son olarak Kraliçe ve Prens Charles’ın Eylül’de Braemar’da gerçekleştirdikleri ‘Highland Games Gatherin’ oyunlarında görüntülenmişlerdi. Sandringham’da Kraliyet Ailesi Noel kutlamalarına katılmayan çiftin ayrıldıkları bu dönemde konuşulmaya başlanmıştı.

Peter Phillips, Autumn Phillips ve Kraliçe II. Elizabeth (Getty Images)

Kuzenleri Prens William ve Prens Harry’nin aksine daha normal bir yaşantı süren Peter Phillip, annesi Prenses Anne’in kararı ile kraliyet ünvanı almamıştı. Kardeşi Zara ile Kraliyet Ailesi taht sırasının sonlarında yer alan Peter Phillip, kraliyet ünvanlarının olmaması ile daha özgür bir hayata sahipler. Exeter Üniversitesinden mezun olduktan sonra Jaguar’da çalışan Peter Phillip, Autumn ile 2003’teki Montreal Grand Prix’te tanışmıştı. Peter Phillips’in Kraliçe II. Elizabeth’in torunu olduğunu bilmeyen Autumn, birkaç sene sonra evlilik kararı almışlardı.