KRALİYET AİLESİNİN HAYATI ANİMASYON DİZİSİ OLUYOR!

İngiliz Kraliyet Ailesini Prens George'un gözünden izleyeceğiz...

Netflix’in ‘The Crown’ dizisi belki de son dönemde İngiliz Kraliyet Ailesini konu alan en popüler serilerinden biri… Ancak HBO Max, geçtiğimiz günlerde yeni bir Kraliyet Serisi yayınlayacağını açıkladı, üstelik animasyon! Prens George’dan esinlenen yeni animasyon serisinin adı ‘The Prince’ olarak belirlendi. 21 Ocak’ta animasyon karakterlerin ilk fotoğraflarını Twitter üzerinden yayınlayan HBO, şimdiden Kraliyet Ailesi hayranlarını heyecanlandırdı. 


Gary Janetti (Getty Images)

Bir ‘Hiciv’ serisi olarak tanımlanan yeni animasyon dizisi, Amerikan yazar Gary Janetti’nin gözünden İngiliz Kraliyet Ailesini anlatacak. Kraliyet Ailesini Cambridge Dük ve Düşesinin en büyük oğulları ve taht varisi olan Prens George’un gözünden yazan Janetti, geçtiğimiz senelerde Prens George’a sosyal medyada bir internet alter-egosu yaratmıştı. ‘Family Guy’ animasyon serisinin yazarlarından ve yapımcılarından biri olan Janetti, aynı zamanda ‘Will and Grace’ dizisinin yapımcısı. İsmi size tanıdık gelmiyorsa, Janetti’yi Prens George’un komik fotoğraflarını paylaştığı Instagram hesabından tanıyor olabilirsiniz. Prens George için bir alter-ego yaratan Janetti, Kraliyet Ailesini bu hesap üzerinden iğneleyici bir şekilde eleştiriyor. 900,000’in üzerinde takipçisi olan bu hesabı Kate Beckinsale, Elizabeth Banks, Sophie Turner ve Ayy Schumer gibi isimler takip ediyor. Son projesini Instagram üzerinden paylaşan Janetti, “George buna sevindi,” diyerek espri yaptı. Meghan Markle, Kate Middleton, Prens George, Prens William, Prens Harry, Prens Philip, Prens Charles, Kraliçe II. Elizabeth, Camilla gibi neredeyse Kraliyet Ailesinin tüm üyeleri çizgi film karakteri olarak gösterilecek. HBO tarafından yayınlanan ilk seri resimleri, dizinin oldukça eğlenceli olacağını gösteriyor!

Variety’e göre karakterleri seslendiren oyuncular şimdiden seçildi! Prens Harry, Orlando Bloom; Kate Middleton, Lucy Punch; Prens William, Inan Rheon; Prens Charles ve Prens Philip, Tom Hollander; Meghan Markle, Condola Rashad ve seri için yaratılan kahya ‘Owen’ karakteri Alan Cumming tarafından seslendirilecek. Henüz yayın tarihi hakkında kesin bir bilgi olmasa da bu animasyon serisinin İngiltere Kraliyet Ailesi dahil tüm dünyada ses getireceğine eminiz!