KRALİYET BEBEĞİNİN İSMİ BELLİ OLDU!

Meghan Markle ve Prens Harry, oğullarının ismini Instagram üzerinden paylaştılar…

Doğumdan birkaç gün sonra Meghan Markle ve Prens Harry, bebeklerinin ismini açıkladı. Instagram üzerinden paylaştıkları fotoğraf ile oğullarının isminin Archie olduğunu açıklayan Sussex Dük ve Düşesi oldukça mutlu görünüyor! Sussex Royal instagram hesabının, “Sussex Dük ve Düşesi, bebeklerinin ismini açıklamaktan mutluluk duyuyor: Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Bu akşamüstü Majesteleri, Windsor Sarayı'nda Kraliçe'ye sekizinci torunu gösterildi. Edinburgh Dükü ve Düşes'in annesi bu özel gün için Kraliyet Ailesinin yanında bulundular.”  diyerek paylaştığı fotoğraf, sosyal medyada büyük ilgi gördü. 


Bebekleri ile ilk fotoğraflarını Kate Middleton ve Prens William’ın aksine hastane önünde çekmeyen Prens Harry ve Meghan Markle, ilk fotoğrafları Lindo Wing’in merdivenlerinde çektirdiler. İlk fotoğrafları yayınlamak için iki gün bekleyen ünlü çift, bebeklerinin ismini de Instagram üzerinden açıklamayı tercih etti. 

Meghan ve Harry’nin bebeklerinin ‘Earl of Dumbarton,’ ünvanından öte bir ünvan almayacağı da bu paylaşım ile kesinleşmiş oldu. Kraliçe II. Elizabeth tarafından özel olarak verilebilen ‘Prens’ ünvanı, taht sırası sebebi ile sadece Prens Charles ve Prens Williams’ın çocuklarına otomatik olarak veriliyor. Ancak bu bir sürpriz değil çünkü Sussex bebeğinin doğumundan önce kraliyet gazetecileri Omid Scobie ve Emily Andrews, Meghan ve Harry’nin bebeklerine bir Kraliyet ünvanı verilmesini düşünmediklerini anlatmışlardı. 

Sussex Dük ve Düşesi'nin bu kararı, ailelerinin geleceği için verdikleri tercihi gösteriyor. Bebeklerine daha normal bir hayat sunmak isteyen Meghan ve Harry, bir çok resmi protokolü atlayarak, oğullarına olabildiğince modern ve normal bir hayat sunmak istiyorlar. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.