Krısten Stewart'ın stılettoyla imtihanı

Ünlü oyuncunun stil danışmanı anlatıyor

Kristen Stewart'ı kırmızı halıda stilettolarla görsek de, bu onun çok da içinden gelen bir şey değil. 2009 MTV Movie Awards'da, Yigal Azrouël elbisenin altına Converse'lerini giymekte tereddüt etmeyen aktris, kırmızı halı sonrası için spor ayakkabılarını mutlaka yedekte bulunduruyor. Ünlü oyuncu, bu alışkanlığından stil danışmanı Tara Swennen sayesinde yavaş yavaş vazgeçiyor. Swennen, ünlü oyuncunun stili hakkında konuştu.

"Kristen kırmızı halının yarısında topuklu ayakkabılarını çıkarıyor ama fotoğraflarda benim için onları giyiyor. Ben kesinlikle stilettoları tercih ederim ama bu onun kişiliğinin bir parçası. Bence eğlenceli de görünüyor ama bazen ona "Lütfen, lütfen, lütfen sadece benim için topukluları giy" dediğim zamanlar da oluyor "

Nicolas Ghesquiere'in Balenciaga'dan ayrılması üzerine "Hala markayı çok seviyorum ve Kristen'a onları giydirmeye devam edeceğim. Nicolas'la harika bir iş birliğimiz var ve bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Kırmızı halıda giyeceği bir-iki Balenciaga elbisesi daha var" diyor.

"Twilight'ın son galasında güçlü bir şeyler denemek istedim. Kristen son zamanlarda uzun elbiselerle barıştığı için, bunu kullanarak o tarzda parçalar seçmeye çalıştım. O da yıllar içinde kendisini tanımaya başladı ve ben de artık biraz daha rahatça oynayabiliyorum. Onu tanımaya başladığımdan beri geçen süreçte tam bir kadın oldu. Tam bir "Erkek Fatma" olsa da odanın bir arena olduğunu ve her gün giydiği şeyleri giyemeyeceğini öğrendi"

Aksesuarlarla pek ilgisi olmayan Stewart için "Kulakları hala delik değil. 25 yaşına gelen biri için biraz komik bir durum ama yakında onu mücevherlerle görmek istiyorum. Çanta taşımayı pek sevmiyor, bunun nedeni hayranlarını imzasız bırakmak istememesi. O yüzden pek çanta taşımaya ihtiyacı olmuyor" dedi.

Kristen Stewart'ın Twilight galalarından seçtiğimiz elbiselerini foto galeride görebilirsiniz.