KYLIE JENNER ARTIK MİLYARDER DEĞİL Mİ?

Forbes, Kylie Jenner'ın milyarder olmadığını açıkladı.

Yeni bir Kardashian-Jenner skandalı iş dünyasını çalkalandırıyor. Geçtiğimiz sene Forbes, Kylie Jenner’ı ‘Dünyanın En Genç Milyarderi’ olarak adlandırmıştı. Ancak birkaç gün önce Forbes’un yayınladığı habere göre Jenner’ın milyarder statüsü gerçek değilmiş! Corona Virüs pandemiğinin etkileri ile Jenner’ın ünvanını kaybettiğini açıklayan Forbes, Kylie Cosmetics’in düşünülen değere sahip olmadığını belirtti. 

Kısa bir süre önce Kylie Cosmetics’in %51’ini satın alan Coty’nin belgelerini inceleyen Forbes, Kardashian-Jenner ailesinin Kylie Jenner’ın servetini yanlış bildirdiklerini söyledi. Dergiyi malikanelerine ve ofislerine davet eden ailenin sahte vergi beyannameleri oluşturduğu belirtildi. 

Uzun bir araştırma yazısı ile Kylie Cosmetics’in gelirlerini ve verilerini değiştirdiğini söyleyen Forbes, Coty’nin şirketi satın aldıktan sonra gerçeklerin ortaya çıktığını ekledi. COVID-19 salgını ile yeni bilgilerin ortaya çıktığını ekleyen araştırmada Jenner’ın servetinin $900 milyonun altında olduğu belirtildi. 

“Servetin üçte birinden fazlası, şirketinin çoğunluğunu satması için alacağı tahmin edilen 340 milyon dolarlık nakitten oluşuyor. Gelirin geri kalanı şirketin daha küçük oranına göre revize edilmiş kazançlardan, büyüklüğüne ve kârlılığının daha muhafazakar bir tahmininden oluşuyor. Kylie Cosmetics'in kalan payının değeri - sadece Jennerların bize inandırdığından daha küçük değil, aynı zamanda Corona Virüsün ekonomik etkileri göz önüne alındığında anlaşmanın Kasım ayında açıklandığı zamandan daha az değere sahip,” diye açıklayan Forbes, Jenner’ın gelir verileri ile oynadığını öne sürdü. 
Tüm bunlara karşı Twitter üzerinden açıklamada bulunan Kylie Jenner, “Ben neye uyandım böyle. Derginin saygın bir platform olduğunu düşünüyordum… Gördüğüm tek şey yanlış ifadeler ve kanıtlanmamış varsayımlar. Ben hiç bir ünvan istemedim veya buraya ulaşmak için yalan söylemedim. Asla. ‘Muhtemelen sahte vergi beyannameleri oluşturmak,’ kanıtınız mı? Yani sadece bunların ‘sahte’ olduğunu düşünüyorsunuz? Gerçekten neler okuyorum böyle. Peki. Ben hayatımla mutluyum, çok güzel bir kızım var ve çok başarılı bir işim var. Gayet mükemmel bir durumdayım. Şu anda ne kadar param olduğunu tespit etmekten daha önemli 100 şeyin bir listesini bile yapabilirim,” dedi.