KYLIE JENNER AVUSTURALYA YANGINLARINA 1 MİLYON DOLAR BAĞIŞLADI

Jenner, Avusturalya'da yaşanan korkunç yangınlar için ne kadar üzgün olduğunu anlatan Instagram hikayelerinin hemen ardından, vizon kürklü terliklerini paylaşması tepki almasına neden olmuştu...

Jenner, Avusturalya'da yaşanan bu korkunç felaketle ilgili ilk paylaşımını Kim Kardashian'ın hikayesini tekrar paylaşarak yapmıştı. Paylaşımda, "Avusturalya'da yarım milyardan fazla hayvan yaşamını kaybetti. Bu, kalbimi paramparça ediyor" yazıyordu. Ancak Jenner, birkaç saat sonra 1.480$ değerindeki vizon kürklü Louis Vuitton terliklerini paylaşınca ve sosyal medyada iki yüzlü olmakla suçlanmıştı.
Instagram hikayesinde duruma açıklık getiren Jenner, yangınlar başladığından beri Avusturalya'daki birçok farklı kuruma yardım yapmak istediğini ve hatta eleştiri yağmuruna tutulmadan önce 1 milyon dolarlık bir bağış yaptığını söyledi. "Tanrı seni korusun, Avustralya. Sizin için dua ediyorum. Umarım hala herkes farkındalık yaymaya çalışıyordur. Bu olaylar başlar başlamaz ben sözümü verdim. Gerçekten yardım etmek istediğimi biliyordum, bu yüzden size 1 milyon dolarlık bir bağış yapma sözü verdim. Beş farklı yardım kuruluşuna yardım etmek istedim. Hayvanlara, evlere ve yangından etkilenen herkese bir yardımım dokunsun istedim. Aklım sizde."

Kim ve Khloé Kardashian da aynı konuyla ilgili kendilerine yöneltilen eleştirilere Twitter üzerinden yanıt verdi.
"Dünya üzerinde hiçbir şey beni ne bağışladığımızı bildiklerini ve her şeyi paylaşmak zorunda olduğumuzu düşünen insanlar kadar sinirlendirmiyor."
"İyi işler, prim için değil yardım için yapılmalıdır. Biz ailece diğerlerine ufak da olsa yardım edebilme gücüne sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Ama bu konuda böbürlenmemize gerek yok. Başkalarına nasıl yardım edebileceklerini gösterdiğimiz için böbürlenmeliyiz."