LADY GAGA SANAL BİR KONSER VERMEYE HAZIRLANIYOR!

Billie Eilish, Chris Martin, John Legend, Elton John ve Paul McCartney gibi birçok isim Dünya Sağlık Örgütü, Global Citizen ve Lady Gaga ile bir araya geliyor!

Dünya Sağlık Örgütü ve Global Citizen ile bir araya gelen Lady Gaga, koronavirüs pandemiği için mücadele edenler için bir sanal konser verecek. “One World: Together at Home” (Tek Dünya: Evde Birlikte) adındaki sanal konser, COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu aracılığıyla pandemi ile mücadele eden sağlık profesyonelleri için para toplayacak.

Müzikal etkinlikten toplanan fonlar, ihtiyaç sahiplerine temel mal, barınak ve sağlık hizmeti sunan yerel ve bölgesel hayır kurumlarını destekleyecek. Gaga ve Global Citizen’ın, şimdiden Dünya Sağlık Örgütü için $35 milyon topladığı DSÖ’nün basın toplantısında açıklandı.

Sanal konserde Lady Gaga’nın yanı sıra birçok ünlü müzisyen ve sanatçı yer alacak. Green Day grubundan Billie Joe Armstrong, J Balvin, Andrea Bocelli, Burna Boy, Billie Eilish ve FINNEAS, Elton John, John Legend, Chris Martin, Alanis Morissette, Lizzo, Kacey Musgraves, Paul McCartney, Keith Urban, Eddie Vedder, Stevie Wonder, Maluma, pianist Lang Lang, David Beckham, Idris ve Sabrina Elba, Kerry Washington, Priyanka Chopra Jonas, ve Shah Rukh Khan gibi isimler sanal konserde izleyecekleriniz arasında!

“Toplum sağlığı için çalışanların kahramanca çabalarını onurlandırıp desteklerken, ‘One World: Together At Home’ konser, COVID-19'u sona erdirmek için küresel mücadelede birlik ve cesaret kaynağı olmayı hedefliyor. Küresel canlı yayın, müzik, eğlence ve etki yoluyla, herkesin güvenliğini sağlamak için kendi sağlıklarını riske atanları kutlayacağız,” diyen Hugh Evans, Global Citizen’ın kurucularından ve CEO’su.

Variety’nin haberine göre Jimmy Kimmel, Stephen Colbert ve Jimmy Fallon’un sunacağı etkinlik birçok kanaldan canlı olarak yayınlanacak ve iki saat sürecek. Amazon Prime Video, Facebook, Twitter, Tidal ve Youtube’dan 18 Nisan’da canlı olarak izleyebileceğiniz etkinliği kaçırırsanız 19 Nisan’da BBC One platformundan izleyebilirsiniz.