LADY GAGA’NIN DUYGUSAL PERFORMANSI

Gaga’nın, Grammy sahnesinde Tony Bennett için gösterdiği performans onu sevmemizin milyonlarca nedenden biri…

Lady Gaga'nın 2022 Grammy performansı oldukça duygusaldı. Yakın arkadaşı ve müzik efsanesi Tony Bennet’ın onuruna “Love For Sale” ve “Do I love You” şarkılarını seslendirdi. 

2016 yılında Alzheimer teşhisi konulan Tony Bannet’ın artık konser veremeyeceği açıklanmıştı. Bennet’ın oğlu ve menajeri Danny Bennet, “Sorun şarkı söylemesinde değil, seyahat etmesinde. Şu anda konser vermek onun için çok fazla, çok yoruluyor. Örneğin onun sahnede düşmesini istemeyiz. Onun şarkı söyleyemeyecek olmasından endişe etmiyoruz, onun fiziksel durumundan endişe ediyoruz. O, 95 yaşında.” diyerek açıklama yapmıştı. 

Gaga ve Bennet’ın düet albümü “Love For Sale” bu yıl Yılın Albümü kategorisinde aday gösterilirken, single’ları “I Get a Kick Out of You” Yılın Kaydı, En İyi Pop İkilisi/Grup Performansı ve En İyi Müzik Videosu için aday oldu. 

Getty Images

Bennet, törene katılamadı ama önceden çekilen bir video ile sahnede yerini aldı. Gaga’yı “Herkese Merhaba, Karşınızda Lady Gaga!” diyerek sunan Bennet’ın videosu Gaga’yı oldukça duygulandırdı. Performans sırasında arka plandaki ekranda ikilinin stüdyodaki görüntülerine yer verildi. 

 Getty Images


Lady Gaga performansını gözyaşları içinde “Seni Seviyorum Tony” diyerek bitirdi. 

Getty Images