LADY GAGA’NIN YENİ FİLM PROJESİ

Lady Gaga, Gucci’nin kurucusu Guccio’nun torunu Maurizio’nun cinayet hikayesinde yer alacak!

Lady Gaga film sektörüne çok alıştı! 2018’de ‘A Star Is Born’ filmi ile birçok ödül kazanan Gaga, Variety’nin haberine göre yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Gucci’nin kurucusu Guccio’nun torunu Maurizio Gucci’nin cinayetini konu alan filmde yer alacak olan Lady Gaga, Maurizio’nun eski eşi Patrizia Reggiani’yi canlandıracak. 

Gladiator ve The Martian filmlerinin yönetmeni Ridley Scott’un yapımcılığı ve yönetmenliği üstlendiği yeni film, gizemli ve heyecanlı olacak! 1998’de eski eşi Maurizio’yu öldürmek için bir seri katil işe almakla suçlanan Reggiani, Gucci imparatorluğuna sahip olmaya çalışıyordu. New York Times’ın haberlerine göre Maurizio, Reggiani’yi daha genç bir kadın için terk etmişti. İtalyan basınında ‘Kara Dul’ olarak isimlendirilen Reggiani, 29 senelik hapis cezasının 18 senesini bitirdikten sonra 2016’da serbest bırakılmıştı. 

Lady Gaga 2019 Oscar Ödül Töreninde (Getty Images)

Roberto Bentivegna tarafından kaleme alınan film, Sara Gay Forden’in ‘The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed,’ (Gucci Evi: Cinayet, Delilik, Cazibe ve Açgözlülüğün Heyecan Verici Hikayesi) romanından uyarlandı. ‘A Star Is Born’ filminden sonraki ilk büyük film projesine imza atmaya hazırlanan Lady Gaga, 2019 Oscar Ödüllerinde, ‘Shallow’ şarkısı için Mark Ronson ile beraber ‘En İyi Orijinal Şarkı’ ödülünü almıştı. Aynı zamanda ‘En İyi Aktris’ ödülüne aday olan Gaga, müzik sektöründeki başarısını film sektöründe de göstermeyi başardı!