‘LADY GUCCI’ FİLMİ HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Lady Gaga Roma'daki film setinde görüntülendi!

‘A Star Is Born’ ile film dünyasına etkileyici bir şekilde adım adım atan Lady Gaga, şimdilerde ise yeni bir projede adından söz ettiriyor. Oscar Ödülü adyalığından sonra yeniden ekran karşısına geçmeye hazırlanan Lady Gaga, İtalyan sosyetesinin sansasyonel ismi Patrizia Reggiani’yi canlandıracak. Ridley Scott’un yönetmenliğini üstlendiği ve Gucci ailesi skandalını anlatan film hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

FİLMİN KONUSU NEDİR?

Moda tarihinde hızlı bir ‘Flashback’ yaparak 1972’ye dönüyoruz. Gucci’nin kurucusu Guccio Gucci’nin 20’li yaşlarındaki Maurizio Gucci ile evli ve İtalyan sosyetesinin spot ışıkları altındaki ismi Patrizia Reggiani’yi hatırlıyoruz. Maurizio ile evlendikten sonra basının vazgeçilmez ismi olan Reggiani, 15 sene içerisinde iki kız dünyaya getirmiş ve Gucci markasının kontrolünü ele almak için medyanın ilgi odağı olan sıra sıra davalarda yer almıştı. İtalyan basınında simsiyah ve kocaman gözlükleri, mücevherleri ve tavrı ile Milanlı Elizabeth Taylor olarak adlandırılan Reggiani’nin tek ‘skandalı’ Gucci markasını kontrol etmeye çalışması değil. Basına yansıyan lüks yaşantısı ile ilgi odağı olan Reggiani, Karayipler’deki kocaman yatı ve New York’taki penthouse evi arasında gidip geliyordu.Daha sonra 80’li yıllarda Maurizio’nun Floransa’ya kısa bir iş gezisine gideceği söylenmiş ancak Reggiani, Maurizio’nun temelli bir şekilde kendisini ve çocuklarını genç bir sevgiliye terk ettiğini öğrenmişti. Üstelik daha sonra röportajlar veren Reggiani, eşinin kendisini terk ettiğini Gucci ailesinin doktorundan öğrenmişti. Ayrılıklarından birkaç sene sonra Gucci markasını Bahreyn merkezli şirket Investcorp’a satan Maurizo, kendi başarısızlıkları sebebiyle markadan ayrılma kararı almıştı. 2014’te bir röportaj veren Reggiani, “Hala Gucci gibi hissediyorum, hatta içlerindeki en Gucci bendim,” diyerek, markaya ve aileye olan yakınlığını anlatmıştı. 

Patrizia Reggiani’nin hayatını konu alacak film tüm bu anlattıklarımız ile beraber çok daha kilit bir olayı anlatacak: 27 Mart 1995. Kiralık katil tarafından Milano’daki ofisinin lobisinde vurularak öldürülen 46 yaşındaki Maurizio Gucci’nin cinayet davasının çözülmesi yıllar sürmüştü. İlk başlarda oklar Reggiani’yi gösterse de, cinayetin gizemleri çözülememişti. Basında ‘Kara Dul’ olarak adlandırılan Reggiani, hala suçsuz olduğunu belirtse de, 29 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Şimdi ise Milano’da yaşayan Reggiani, Ekim 2016’da af kararı ile hapisten çıkmıştı. Ancak Maurizio Gucci’nin cinayetinin detayları hala çözülmemiş bir gizem olarak akıllarda soru işareti olarak devam ediyor. 

Roberto Bentivegna’nın kaleme aldığı senaryonun Sara Gay Forden’ın ‘The House of Gucci: A Sensational Murder, Madness, Glamour, and Greed’ kitabından ilham aldığı söyleniyor. 

KADRODA HANGİ İSİMLER VAR?

Lady Gucci olarak adlandırılan Patrizia Reggiani’yi canlandıracak olan Lady Gaga, filmin başrolünde yer alıyor. Neredeyse 10 sene önce bu hikayeyi filme çevirmek isteyen Martin Scorsese ise ilk başlarda Angelina Jolie’yi tercih etmişti. Ancak Ridley Scott’un seçimi Lady Gaga oldu. Maurizio Gucci rolünde Adam Driver olurken, henüz hangi karakterleri oynayacaklarını bilmesek de kadrodaki Jeremy Irons, Al Pacino ve Jared Leto gibi isimler şimdiden bizi heyecanlandırmayı başardı. 

Jared Leto, Jeremy Irons, Al Pacino ve Adam Driver (Getty Images)

FİLM NE ZAMAN YAYINLANIYOR?

Gucci filminin ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil Geçtiğimiz günlerde Roma’da kahverengi saçları ile görüntülenen Lady Gaga, prodüksiyonun başladığının sinyallerini verdi. Önümüzdeki aylarda tamamlanması beklenen filmin 2022’nin başlarında yayınlanabileceği konuşuluyor.