LAVERNE COX’TAN BİR İLK!

Güzel oyuncu Laverne Cox'un heykeli yapılıyor! Detaylar haberimizde.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Haziran 2015
LAVERNE COX’TAN BİR İLK!
‘Yeni Moda Turuncu' isimli Netflix dizisindeki oyunculuğuyla kalplerimize taht kuran Laverne Cox, yine bir ilke imza attı. Cox'un balmumu heykeli, San Francisco'daki Madame Tussauds Müzesi'ne 26 Haziran'da konacak. E bunda ne var diyebilirsiniz ama böylece Madame Tussauds Müzesi'nde heykeli olan ilk transgender Cox olacak! Ayrıca, heykel konulduktan bir gün sonra Uluslararası LGBT Onur Günü; yani çok da anlamlı bir tarihe denk geliyor.

Fakat, bu Laverne Cox'un ilk başarısı değil. Güzel oyuncu, daha önce de Emmy Ödülleri'ne aday olan ilk transgender olmuştu. Cox, bununla da yetinmedi ve 2014'te ‘Time' dergisinin kapağına çıkan ilk transgender oldu. Yine 2014'te Cox, 'Glamour' dergisi tarafından yılın kadını seçildi.

Heykelinin yapılacağının duyurulması üzerine, Cox ‘Böyle bir efsanenin parçası olduğum için çok gururluyum. İşçi sınıfından gelen siyahi bir transgender olduğumu düşünürsek, heykelimin yapılması imkansız ve sıra dışı görünüyor. Ama umuyorum ki bu, diğer insanlara hayallerin ulaşılabilir olduğunu gösterir.' dedi.

Cox, başarıları ve yaptıklarıyla gerçekten de, diğer insanlar özellikle de kimliklerinden dolayı dışlanan gençler için bir umut ve ilham oluyor. Kendisi zaten ‘Time' dergisinde 2015'in ‘En Etkileyici 100 Kişi' listesinde yer almıştı. Geçtiğimiz aylarda, Amerikan güzellik dergisi 'Allure' için çıplak pozlar veren Cox, 'Benim de vücudumda sevmediğim ya da utandığım şeyler var, ama saklama gereksinimi duymuyorum. Vücudunuz ve karakterinizle barışın, hayat sadece bu şekilde yaşanabilir.' demişti.

 Kendisine kattığı bu güzel misyondan ve başarılarıdan dolayı Cox'u tebrik ediyoruz!

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.