Lındsay'in Başı Yine Dertte

Lindsay Lohan'nın Cezası İkiye Katlandı

Ünlü aktristin, geçtiğimiz pazar düzenlenen MTV sinema ödülleri gecesinde zedelenen alkol izleme bilekliği başına büyük dert açtı. Olayın üzerinden 24 saat geçmeden mahkemenin baş hakimi Marsha Revel, dün acil bir kararla Lindsay'in para cezasını ikiye katladı.

Hakim Revel geçen duruşmada, Lindsay ile ilgili son kararını bu alkol monitörünün sonuçlarına göre vereceğini söylemişti.

23 yaşındaki aktirist daha önce alkollü araç kullanmaktan göz altına alınmış ve mahkemeye sevk edilmişti.

Lindsay'in avukatı Shawn Chapman Holley, olayla ilgili şu açıklamaya yaptı, ''Bu sabah hakim Revel, Lindsay Lohan'ın kanındaki alkol miktarını ölçmek için takılan bilekliğin, pazar gecesi az miktarda da olsa alkol tespit ettiğini bildirdi. Monitör sonuçları hakkında şu an kesin ve doğru sonuçlara ulaşmış değiliz, ancak müvekkilim şartlı tahliyesinin kuralları dışına çıkmamış ve cezasına razı gelmiştir. Kefalet bedeli tekrar belirlenmiştir ve müvekkilim Hakim Revel'ın kararlarını uygulamaya devam edecektir.''

Öte yandan Lindsay Lohan bilekliğin o gece kapalı olduğu iddasını reddetti. Twitterdaki sayfasından, ''Bilekliğim kapalı değildi. Zaten o aleti kapatabilmek imkansız. Tüm bu iddalar asılsız. Dün yaptırdığım alkol testi sonuçlarını da görebilirler, '' diyerek suçlamaları reddettiğini belirtti.

6 Temmuz'daki duruşmaya kadar eğer şartlı tahliye kuralları tekrar ihlal edilirse Lindsay'e hapis cezası verilmesi bekleniyor.

Lindsay'ın babası Micheal Lohan ise gelen haberler neticesinde son derece üzgün olduğunu belirtti.
Access Hollywood'a yaptığı açıklamada, ''Kızım bir suçlu değil. Yalnızca bazı bağımlılık sorunları yaşıyor. Onun hapse girmesini istemiyorum, çünkü bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Mahkemede de söylediğim gibi, Lindsay'in yalnızca ihtiyacı olan yardımı görmesi gerekiyor,'' dedi.