LVMH PARFÜM FABRİKALARINDA EL DEZENFEKTANI ÜRETECEK

Louis Vuitton, Dior gibi markaların sahibi olan şirket parfüm fabrikalarında el temizleme jeli üretecek...

Anti-bakteriyel jeller Covid-19 salgını sonrasında en çok aranan ürün haline geldi. Yüksek talep ile birlikte, fiyatlarda da inanılmaz bir artış gözlemlendi. Şimdi ise, Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy, Moet & Hennessy, gibi markaların sahibi şirket LVMH, parfüm yerine dezenfektan jel üreterek kıtlığı hafifletme sözü verdi. Pazar günü, lüks kokularımızın arkasındaki şirket, Fransa'daki en büyük parfüm fabrikalarından üçünün dezenfektan jel üretimine geçeceğini açıkladı.

Bugünden itibaren, daha önce Guerlain, Dior ve Givenchy kozmetik ürünleri üretmek için kullanılan tesisler, Fransız sağlık otoritelerine ve hastanelerine ücretsiz olarak dağıtılacak olan hidroalkolik jel üretimine geçecek. Bu eşi benzeri görülmemiş adımı LVMH, Insatgram sayfalarında yayınladıkları bir açıklama ile duyurdu:

"Bu girişim sayesinde LVMH, Fransa'da ürün eksikliğini bitirmeyi ve insanların kendilerini virüsten koruması ve yayılmasını engellemeleri için gereken süre boyunca bu sözümüzü yerine getirmeye devam edeceğiz." 

Daha büyük ölçekli şirketlerin de Koronavirüsün yayılmasını mümkün olan en kısa sürede durdurmak için pratik ve gerekli desteği sağlamayı taahhüt edeceğini umuyoruz.