MADONNA YÖNETMENLİK KOLTUĞUNA OTURUYOR

Madonna, hayatını anlatan filmin senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstleniyor!

Madonna’nın hayatını konu alan bir film çekilme kararı alındığına, efsanevi şarkıcı tüm prodüksiyonu ele aldı! Kariyerini, hayatını ve bir sanatçı olarak yolculuğunu anlatacak olan filmin yönetmenliğini üstlenen Madonna, senaryoyu da Oscar Ödüllü senarist Diablo Cody ile birlikte yazacak.

Aynı zamanda yapımcı koltuğuna oturan Madonna, Amy Pascal ile çalışacak.

Genelde birçok yıldız biyografik filmlerin yapım aşamalarından uzak kalırken, Madonna’nın bu kararı sektörün de ilgisini çekti. Hikayesini kendi yorumuyla anlatmak isteyen Madonna, hayatını ekrana taşımaya hazırlanıyor. “Bir sanatçı, müzisyen, dansçı ve insan olarak hayatın beni götürdüğü inanılmaz yolculuğu anlatmak istiyorum,” diyerek bir açıklama yapan Madonna, “Filmin odak noktası müzik olacak. Müzik bana devam etme isteği verdi ve sanat beni hayatta tuttu. Daha önce anlatılmayan ve ilham kaynağı olabilecek birçok hikaye var ve bunları benden daha iyi kimse anlatamaz. Adeta roller coaster yolculuğu gibi olan hayatımı kendi sesimle vizyonumla anlatmak çok önemli,” diye ekledi. 

Daha önce de filmlerin kamera arkasında oturan Madonna, 2008’de ‘Filth and Wisdom’ adlı filmi ve daha sonra 2011’de Wallis Simpson ve VIII. Edward’ın kraliyet dramını yönetmişti. Henüz yayın tarihi belli olmasa da, Madonna’nın biyografi filminin Universal Pictures işbirliği ile yapıldığı duyuruldu. .