MAMMA MIA 3 MÜ GELİYOR?

Mamma Mia müzikalinin yapımcısı film serisinin geleceği hakkında konuştu…

Mamma Mia’nın sahne gösteriminin yapımcısı Judy Craymer, Daily Mail’e yaptığı açıklamada ABBA’nın müziklerinden ilham alan serinin üçüncü filminin yapılma ihtimali olduğunu söyledi. Geçtiğimiz aylarda Mamma Mia 3 filmi konusunda planlama yapmak istediğini dile getiren Craymer, pandemi sürecinin planlarının önüne geçtiğini söyledi: “Bu aylarda aklımda filmin geleceği hakkında düşünmeyi planlıyordum ama sonra COVID pandemisine yakalandık. Sanırım bir gün başka bir film daha olabilir çünkü senaryonun üçüncüsünün olması gerekiyor. Universal’ın bunu yapmamı isteyeceğini biliyorum.” 

Sanal bir konser için dört şarkı daha besteleyen ABBA üyeleri Benny Andersson, Bjorn Ulvaeus, Agnetha Faltskog ve Anna-Frid Lyngstad’ın yeni şarkılarını da üçüncü filme eklemek istediğini ekleyen Craymer, ABBA ve Mamma Mia hayranlarını sevindirdi. 

Dünya çapında en çok izlenen müzikallerden biri olan Mamma Mia, Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Cher ve Amanda Seyfried gibi isimlerin yer aldığı filmler ile Hollywood camiasında büyük ses getirmişti. Serinin 2018 yapımı ikinci filmi olan Mamma Mia: Here We Go Again’de Meryl Streep’in canlandırdığı Donna karakterinin ölümü ardından gençliği konu alınmıştı. Filmin kısa bir sahnesinde görünen Streep’in üçüncü filmde yer alması biraz şüpheli! 

Eğer üçüncü bir film olacaksa kesinlikle Cher’i yeniden görmek isteriz! ABBA’nın şarkıları için bir cover albümü çıkaran Cher, serinin ikinci filminde Donna’nın annesini canlandırmıştı. Eğer Meryl Streep yoksa buradan film yapımcılarına sesleniyoruz: Cher kesinlikle serinin üçüncü filminde olmalı!