MARGOT ROBBIE, EN ÇOK KAZANAN KADIN OYUNCU OLDU

“Barbie” rolü, Robbie’ye şanslı gelmiş gibi duruyor.

Margot Robbie'nin Barbie olarak hayatı gerçekten de harika gibi görünüyor. Barbie yıldızı, merakla beklenen filmdeki rolü için 12,5 milyon dolar kazandı ve Hollywood'un en yüksek kazanan kadını oldu.

Variety'nin oyunculara verilen en yüksek maaş listesinde, Robbie diğer tüm aktrislerden daha fazlasını kazandı. Aynı zamanda, erkeklerin hâkim olduğu genel bir kadroda 16. sıraya yerleşti. Robbie'nin Greta Gerwig'in Barbie'sindeki rol arkadaşı Ryan Gosling, 21 Temmuz 2023'te vizyona giren film için aynı maaşı aldı.

Listelenen 26 aktörden sadece beşini kadınlar oluştururken, Millie Bobby Brown'ın maaşı, Robbie'nin maaşına en yakın olanıydı; 18 yaşındaki oyuncu, “Enola Homes 2” için 10 milyon dolar kazandı. Listenin geri kalanındaki aktrisler Emily Blunt, Jamie Lee Curtis ve Anya-Taylor Joy idi; her biri filmleri için bir milyonun üzerinde kazanıyor.

Yine de maaşların hiçbiri, Top Gun: Maverick'ten 100 milyon dolar kazanan en çok kazanan Tom Cruise ile rekabet edemezdi. Hemen arkasında, 35 milyon dolar ile Will Smith (Emancipation); 30 milyon dolar ile Leonardo Dicaprio (Killers of the Flower Moon) ve Brad Pitt (Formula 1 Drama) vardı.

Ayrıca Barbie kadrosundaki bir oyuncu olan Will Ferrell, Spirited için 20 milyon dolar kazandı. Listeye girmemiş olsalar da, Barbie kadrosundaki diğer onaylanmış aktörler arasında Simu Liu, Michael Cera, Issa Rae ve Kate McKinnon yer alıyor.

Gelecek yaz ikonik Barbie bebeğini hayata geçirecek film seti için Robbie'nin etkileyici maaşı, yapımla ilgili umutlarımızı daha da artıyor ve bizi heyecanlandırıyor.