MARILYN MONROE’NUN OTEL ODASINDA KALMAK İSTER MİYDİNİZ?

Beverly Hills Oteli, ünlü Hollywood yıldızından ilham alan bir oda tasarladı!

Marilyn Monroe’nun bir zamanlar kaldığı ‘The Beverly Hills Hotel,’ ünlü yıldızdan ilham alan bir bungalov açtı! Otelin restorasyonunun bir parçası olan bu bungalovun yanı sıra, Elizabeth Taylor ve Frank Sinatra gibi oteli ziyaret eden Hollywood yıldızlarından ilham eden odalar da tasarlandı. 

Champalimaud Design’ın mimarisinden yararlanan otel, Monroe’nun ihtişamını ve eğlenceli kişiliğini bungalovun iç mimarisine yansıttı. Ünlü yıldızın evinden ilham alan iç mimari, kıvrımlı mobilyaları, aydınlık parkeleri ve altın yapraklı tavanı ile dikkat çekiyor. Chanel No. 5 parfümü ve banyo ürünlerinden yararlanabilecek olan ziyaretçiler, Monroe’nun filmlerinin ve kitaplarının olduğu kütüphane ile Hollywood nostaljisi yaşayabilecekler. 

Monroe’nun 1952’de ‘Pageant’ dergisine verdiği röportajdan ilham alan restoran menüsünde, ünlü yıldızın en sevdiği yemekleri görebileceksiniz. “Evde yaptığım akşam yemekleri oldukça basit. Her akşam otelimin yanındaki markete uğrayıp odamdaki elektrikli fırında kavurabileceğim bir biftek, kuzu pirzola veya ciğer alıyorum. Genelde etimle beraber dört veya beş çiğ havuç yiyorum o kadar,” diyen Monroe, ara sıra dondurma da yediğini açıklamıştı. Ünlü yıldızdan esinlenen menüde, karides kokteyli, havuç salatası, DiMaggio’nun spagetti ve köfteleri, ızgara New York bifteği ve Marilyn’in dondurmasını görebilirsiniz. Gecesi $8,500’den başlayan Marilyn Monroe odası tam anlamıyla Hollywood yıldızlarına yaraşır türden!