MARK BLUM CORONA VİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ

You ve Crocodile Dundee oyuncusu Mark Blum, 69 yaşında corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti...

New York merkezli tiyatro şirketi Playwrights Horizons, sosyal medya hesabında New Jersey doğumlu aktörün hayatını kaybettiğini duyurdu.

'Playwrights Horizons, üzülerek, bu hafta hayata gözlerini yuman yakın dostumuz ve meslektaşımız Mark Blum'u özlemle anıyoruz. Tiyatromuza, dünyadaki tüm tiyatrolara ve izleyicilere kattığın her şey için teşekkürler Mark. Seni özleyeceğiz.'

Blum, son olarak Netflix'in sevilen dizisi You'da Bay Mooney'i canlandırmıştı. Ayrıca HBO yapımı Succession ve Almost Family, Goodfight ve Amazon yapımı Mozart In The Jungle gibi dizilerde de yer almıştı. Blum'un diğer yer aldığı diziler arasında, The Sopranos, Billions ve Law & Order gibi efsanevi yapımlar da yer alıyor.

Broadway'de neredeyse 40 yıllık bir kariyere sahip Blum, Gus ve Al'deki performansı için Obie ödülüne layık görülmüştü. Blum ayrıca 1986'nın en popüler filmi Crocodile Dundee'den 2003 yapımı Shattered Glass'a kadar 80'den fazla filmde rol aldı.

1985 yapımı romantik komedi Desperately Seeking Susan'da Rosanna Arquette'in kocasını canlandıran Blum'ın rol arkadaşları arasında Madonna da yer alıyordu.