MARVEL SİNEMATİK EVRENİNİN İLK TRANS BİREYİ GELİYOR!

Marvel sinematik evrenine bir transseksüel karakter geliyor.

Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige, New York Film Academy ile yaptığı bir söyleşide trans süper kahraman söylentilerini doğruladı. Konu, bir öğrencinin Marvel Sinematik Evreni'ne LGBTQ karakterlerini, özellikle de transseksüel karakterleri, eklemek gibi bir planları olup olmadığını sorması üzerine açıldı.

Feige bu soruya, "Evet, kesinlikle evet. Hem de çok yakında. Şu anda çektiğimiz bir filmde" şeklinde cevap verdi. Feige, karakterin hangi filmde karşımıza çıkacağını belirtmese de çekimleri devam eden Eternals filminde ortaya çıkabileceğinin işaretini verdi.

Hulk'ı canlandıran Mark Ruffalo da dahil birçok kişi bu haberi heyecanla karşıladı.

Başka bir katılımcı, Marvel'in evrenini daha "kapsayıcı ve zengin" hale getirmeyi planlayıp planlamadıklarını ve Black Panther ve Kaptan Marvel filmlerinin başarısının mı buna sebep olduğunu sorduğunda Feige bunun "her zaman planları" olduğunu söyledi.

"Her film yaptığımızda, başka bir film yapabilmemiz için başarılı olmasını umuyoruz. Bu her zaman istediğimiz bir şey ve özellikle Black Panther ve Captain Marvel için, filmlerimizi izlemeye giden insanları temsil eden filmler olmalarını istedik. Yani niyetimiz her zaman bunu yapmaya devam etmek. Heyecan verici olan şey, bu filmlerin her ikisinin büyük hitler haline gelmesi oldu ve umarım dünyanın dört bir yanındaki diğer şirketlere de aynı şeyi yapmaları ve bu farklı hikayeleri hem kamera önünde hem de arkasında anlatmaları için ilham vermişimdir."

Feige daha sonra 2020'de çıkacak olan iki filmin yönetmenlerinin kadın olduğunu açıkladı. Ayrıca Marvel'in Disney + şovlarından birkaçı için kadın yönetmenleri olduğunu da söyledi. "Duyurduğumuz diğer üç şovumuz var, ancak oyuncuları açıklamadık-spoiler uyarısı: Üçünden ikisi kadın" dedi. ve bu hikayeleri daha iyi yapıyor. Bence masada otururken eğer herkes size benziyorsa başınız belada demektir. En iyi hikayeye bu şekilde ulaşamazsınız."