MATTHEW MCCONAUGHEY ‘TITANIC’ FİLMİ SEÇMELERİ HAKKINDA KONUŞTU

“Gerçekten rolü aldığıma inanmıştım!”

‘Titanic’ filminde Jack ve Rose’un aşk hikayesi çok farklı olabilirmiş! Geçtiğimiz günlerde Rob Lowe’un ‘Literally with Rob Lowe’ adlı podcast yayınına katılan Matthew McConaughey, ‘Titanic’ filminde Jack Dawson rolünü alacağına emin olduğunu düşündüğünü anlattı. Filmde rolü almadığını ama Kate Winslet ile okuma provalarına kadar ilerlediğini söyleyen McConaughey, Jack rolünü Leonardo DiCaprio kaptırdığını ekledi. Seçmeler sırasında çok özgüvenli olduğunu ve kesinlikle sorunun kendisinde olmadığını söyleyerek espri yapan McConaughey, menajerini suçladı. 

“Kate Winslet ile okumalara katıldım ve bu seçmeler için değildi. Bizi kameraya çektiler yani ekran testi gibiydi,” diyen McConaughey, “Okumadan çıktığımızda, dışarı çıktım ve ‘Bu harika geçti,’ diye düşündüm. Gerçekten rolü aldığıma inanmıştım,” diye ekledi. Geçmişte rolü geri çevirdiği söylenen McConaughey, iddiaları reddederek aslında film seçmelerinde teklif almadığını belirtti. “Uzun bir süre ‘Menajerimi bulacağım, başı dertte,’ diye söylendim,” diyen McConaughey, “Film için bana hiç teklif yapılmadı,” diye ekledi. 

Daha önce ‘The Tonight Show’ programına katılan yöntemen James Cameron, kendi açısından olayları anlatmıştı. “Matthew rolün repliklerini okudu ve sonra Leo ile buluştuk,” diyen Cameron, “Leo seçmelere geldi ve içimde tuhaf bir his oldu: Odaya bir göz attım ve binadaki tüm kadınlar seçmeye katıldı, muhasebeci vardı, güvenlik görevlisi vardı ve ‘Bu çocuğu almalıyız’ diye düşündüm,” diye eklemişti.