McQueen'in Külleri İskoçya'da

Alexander McQueen İskoçya'da ebedi yolculuğuna uğurlandı.

Geçtiğimiz şubat ayında intihar eden genç modacı, yalnızca  ailesinin katıldığı bir törenle ebedi istirahatına uğurlandı.

Törenin ardından ailesi şu açıklamada bulundu: ''Lee'nin hayatında bu adanın her zaman önemli bir yeri oldu. Burada geçirdiği zamanlarda çok mutluydu. Bu adanın güzelliği ve sakinliği ona huzur veriyordu. Küllerinin buraya serpilmesi onun son isteğiydi.''

Ayrıca McQueen ailesi, törenin gerçekleşmesinde büyük katkıları bulunan Kinloch Lodge Oteli'nden Isabella MacDonald'a ve ailesine özellikle teşekkür etmek istediklerini de sözlerine eklediler.

McQueen Londra'da doğmuş olmasına rağmen bu İskoç adasını atalarından kalan bir miras olarak benimsemiş ve küllerinin buraya serpilmesini vasiyet etmiş.

Kardeşinin, ''Alexander dünyanın birçok yerinde bulundu. Ancak kendini evinde hissettiği tek yer İskoçya'ydı,'' sözleri, McQueen'in ebedi istirahatı için neden burayı tercih ettiğini açıklıyor.

Alexander McQueen, 'Highland Rape' (İskoçya'nın İngilizler tarafından istilası) adlı kolleksiyonuyla ve 2003 yılında 'Sir' ünvanı aldığı törende giydiği geleneksel İskoç kıyafetiyle, İskoçya'ya olan bağlılığını göstermişti.