MEGHAN MARKLE DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ'NE ÖZEL BİR VİDEO PAYLAŞTI

Meghan Markle, dünyanın dört bir yanındaki kadınların değerlerini anlamlarının önemini anlatan, çok güçlü bir video paylaştı.

Sussex Düşesi Markle 11 Ekim Cuma günü Instagram sayfasında BM'in, kızların güçlendirilmesini ve insan haklarının yerine getirilmesini teşvik etmeyi amaçlayan Uluslararası Kız Çocukları Günü'nü kutlamak için bir video paylaştı.

Markle'ın üzerine konuştuğu video, 'her kızın potansiyeli vardır' sözleriyle başlıyor ve dünyanın dört bir yanından genç kızların klipleriyle devam ediyor.

"Gelecek vaad ediyor, öğrenmeye, duyulmaya, oynamaya ve keşfetmeye hakkı var. Tam olarak kendi olmaya hakkı var. Bugün Uluslararası #KızÇocuklarıGünü, Birleşmiş Milletler tarafından, cinsiyet eşitsizliğinin varlığını dünya çapında tanımak için yaratıldı ve dünyanın dört bir yanında kutlanıyor. Eğitime erişim eksikliği, akıl sağlığının tabuluğu, zorla çocuk evliliği, yasal veya tıbbi eşitsizlik ya da cinsiyete dayalı şiddet olsun genç kadınları üstün başarı yolunda desteklemek için acil bir ihtiyaç vardır. Ayrıca bugün, kızları değerlerini bilmeleri için ve istedikleri kadına dönüşebilmeleri için adım atmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir gün."

YAZI: Deniz Akkaya