MEGHAN MARKLE HAMİLELİĞİNDE ‘KORUMASIZ’ HİSSETMİŞ

Markle’ın, hamileliğinde Kraliyet Ailesi'nden yeteri kadar destek göremediği söyleniyor…

Hamileliği boyunca ‘korumasız’ hissettiği söylenilen Meghan Markle, E! News’un haberindeki mahkeme belgelerine göre Kraliyet Ailesinden yeteri kadar destek görememiş. Belgelerde, avukatlar, Meghan ve arkadaşlarının İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından ‘susturulduğunu’ belirtirken, 2019’daki hamileliği süresinde medya tarafından yaşadığı baskıda aileden destek görmediği söyleniyor. 

“Meghan Markle, İngiltere’deki magazin medyası tarafından yanlış ve zarar veren haberlere konu oldu, özellikle Mail on Sunday tarafından. Bu da onun mental ve duygusal sağlığına ciddi zarar verdi. Onu daha önce bu durumda görmeyen arkadaşları, Kraliyet Ailesi tarafından desteklenmemesi ve kendini savunmasına izin vermemeleri nedeniyle özellikle hamile olduğundan Markle’ın sağlığı için endişelendiler. ” yazan belgelerde, Markle’ın hamileliği boyunca yaşadığı süreç anlatılıyor. 

Babası Thomas Markle ile aralarındaki özel konuşmaları magazin medyasında yayınladıkları için Ekim 2019’da ‘Mail on Sunday’ gazetesi ve yayın şirketi Associated Newspapers Unlimited’e dava açan Markle, özel hayatına saygı olmadığını vurgulamıştı. Markle’ın babasına elle yazdığı mektubu gazetede yayınlayan Mail On Sunday’in bu hareketinin, kişilik haklarına karşı geldiği söylenmişti. 


Bu davada bulunan son belgelerde Meghan’ın avukatları aynı zamanda İngiliz Kraliyet Ailesi'nin Meghan ve ailesine bu haberler hakkında konuşmamaları gerektiğini söylediğini ortaya çıkardı. “Kensington Sarayı İletişim Ekibi tarafından Meghan'ın tüm arkadaşlarının ve ailesinin, Birleşik Krallık gazetelerine onun hakkında yanlış bilgi verilmesine rağmen, herhangi bir medya kuruluşu tarafından yaklaşıldığında "yorum yok" demesi gerekiyordu.” yazan belgeler, Markle’ın konuşmasına engel olunduğunu gösteriyor. “Arkadaşları arasındaki bu hayal kırıklığı, kaynakların yanlış haberler yapmasına izin verilmesine karşı herkese susturulduklarını hissettirdi. Onu en iyi tanıyanlara sessiz kalmaları gerektiği söylendi,” diye devam eden belgelerde, Meghan’ın birçok arkadaşının bu haberlere karşı açıklamalar yapmak istedikleri belirtiyor. 

Bu süreçte Markle’ı korumak adına kimliklerini belirtmeden People dergisine konuşan bazı arkadaşları, İngiliz Kraliyet Ailesi'nden destek göremedikleri için olayları kendileri düzeltmeye çalıştılar. Meghan’ın avukatlarına göre Kensington Sarayının sessizliği, Meghan’ın arkadaşlarını harekete geçirmeye itti. “Muhtemelen bu nedenden ötürü ve İngiltere magazin basın müdahalesiyle ilgili endişeler, birkaç arkadaşın desteğini anonim olarak yapmalarına sebep oldu.” diyen belgelerde, Meghan’ın gizlice açıklama yapan arkadaşlarından bahsediliyor. 

Ocak ayında Prens Harry ile birlikte Kraliyet Ailesinden ayrılma kararı alan Meghan Markle, ilk olarak Kanada’ya taşınmış ve daha sonra Los Angeles’a yerleşmişti. Son yıllarda medya tarafından eleştirilmesi ve sürekli yanlış haberlere konu olmasının, bu kararın en büyük sebeplerinden biri olduğu düşünülürken, ortaya çıkan bu belgeler teorileri doğruladı.