MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY'E BUCKINGHAM'DAN CEVAP GECİKMEDİ

Resmi kamu görevlerinden istifa ettiklerini duyuran Prens Harry ve Meghan Markle'a Kraliçe Elizabeth'den cevap gecikmedi...

İngiliz basınının Meghan Markle'a ülkeye vardığı günden beri yaptığı haksız suçlamalar nedeniyle Meghan ve Harry, Instagram hesaplarından yaptığı duyuru ile kraliyet görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.


Çift, kraliyet yaşamından ayrılarak, Kanada'da kendi paralarını kazanacakları bir hayata hazırlanıyor. Meghan ve Harry, yayınladıkları açıklamada, daha önce olduğu gibi aynı hayır kurumlarının hamisi olmaya devam edeceklerini ve 2020'nin çoğunu, modern dünyanın acil ihtiyaçlarına cevap vermek için yakında kuracakları #SussexRoyal adlı vakfı kurmaya adayacaklarını söylediler. 

Ancak, Buckingham Sarayı çiftin bu kararını kabullenmekte biraz zorlanıyor gibi duruyor. Buckingham'dan gelen açıklama: "Sussex Dükü ve Düşesi ile müzakerelerimiz sürmekte. Onların farklı bir alana yönelme isteklerini anlıyoruz ancak, bunların çözümlenmesi uzun süren, karmaşık konular."

Bundan sonra ne olacağını bilmiyoruz ancak Meghan'ın bu siber zorbalığa daha fazla göz yummama kararı Buckhingham tarafından soğukkanlılıkla karşılandı. Önümüzdeki günlerde Kraliyet ailesinin bu konuda konuşmak için bir araya gelmesi bekleniyor.