MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY’NİN BİYOGRAFİSİNDEKİ ŞAŞIRTICI BİLGİLER

'Finding Freedom' kitabında Sussex çifti hakkında bilinmeyenler ortaya çıkıyor!

Meghan Markle ve Prens Harry’nin ilişkisini ve Kraliyet Ailesi ile yaşadıklarını anlatan ‘Finding Fredoom’ (Özgürlüğü Bulmak) kitabı yakında satışa sunuluyor. Çiftin tanışmalarından Kraliyet Ailesinden ayrılma kararlarına kadar birçok konuya ışık tutan biyografik kitap Sussex Dükü ve Düşesi tarafından resmi olarak kabul edilmese de, kitabın birçok farklı konuya değindiği biliniyor. Kitabın yayın tarihinden önce Markle ve Prens Harry’nin temsilcileri Sussex çiftinin bu kitaba katkıda bulunmadığını ve röportaj vermediklerinin altını çizdi. ‘Finding Freedom,’ kitabının yazarların kendi bakış açılarından ve Kraliyet Ailesi'nin gazetecileri olarak kendi deneyimlerinden esas aldığını vurgulayan temsilciler, kitabı resmi olarak onaylamadıklarını bildirdiler. 

Kraliyet yazarları Omid Scobie ve Carolyn Durand tarafından kaleme alınan ‘Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family,’ (Özgürlüğü Bulmak: Harry ve Meghan ve Modern bir Kraliyet Ailesinin Oluşumu) kitabı, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin sahne arkasına bir bakış sunuyor. Çiftin basın tarafından yaşadıkları ilgi ve tacizi konu alan kitapta Kraliyet Ailesinden ayrılma kararı da detaylı bir şekilde anlatılıyor. 

Times ve Sunday Times üzerinden kitabın üç farklı alıntısını yayınlayan yazarlar, Sussex çiftinin ilişkilerinin başlarından düğün tarihlerine kadar diğer Kraliyet Ailesi ile yaşadıkları problemleri aydınlatıyor. Basında çıkan birçok habere açıklık getiren bu alıntılar, çiftin neden Kraliyet Ailesi'nden ayrılmak istediklerini gözler önüne seriyor. Aşağıda alıntılardan ortaya çıkan en ilginç bilgileri görebilirsiniz…

PRENS HARRY’NİN GİZLİ BİR INSTAGRAM HESABI VARMIŞ

Scobie ve Durand’ın yazdıklarına göre Meghan, Harry ile ilk randevusundan sonra Instagram üzerinden ‘SpikeyMau5’ adlı bir hesabı takip etmeye başladı. Harry’nin House müzik tarzına olan sevgisinden ilham alan Instagram hesap ismi, DJ Deadmau5’e referans yapıyor. Aynı zamanda internet üzerinde birçok farklı hesabı için bu ismi kullanan Prens Harry, Instagram’da gizli bir hesap ile sosyalleşiyormuş!

PRENS WILLIAM, PRENS HARRY’İ MEGHAN MARKLE KONUSUNDA UYARMIŞ

Kitaba göre, Prens William, Prens Harry’i Meghan Markle ile ilişkisinde yavaş ve emin adımlar ile ilerlemesi konusunda uyarmış. Kardeşinin acele etmesini istemeyen Prens William, Meghan’ı tanımak için uzun bir süre ilişkilerine devam etmesi konusunda Prens Harry’e tavsiye vermiş. Kitabın alıntılarına göre Prens Harry’nin aşık olmasından mutlu olan Prens William, yine de kardeşinin arkasını kollamak istemiş. William’ın yanı sıra Kraliyet Ailesi'nin yaptıkları eleştiriler ise Prens Harry’nin eşi Markle üzerindeki korumacılığını artırmış. 

(Getty Images)

CAMBRIDGE VE SUSSEX ÇİFTİ ARASINDAKİ BUZLAR

‘Finding Freedom’ kitabına göre Prens William ve Kate Middleton ile Prens Harry ve Meghan Markle’ın ilişkisi 2018’deki Kraliyet Düğününden çok daha önce bozulmaya başlamış. Aralarındaki mesafeyi asla ilerletemeyen Kate ve Meghan, tüm bu süreçte soğuk ve mesafeli bir ilişkiye sahip olmuşlar. Kitaba göre en zor zamanlarında Meghan’ın yanında olmayan Kate Middleton, sadece doğum günlerinde çiçek yolluyormuş. Yakın arkadaş olmasalar da basında olduğu gibi ‘kavgalı’ olmadıklarını ekleyen kitap, Harry ve Meghan’ın Kraliyet Ailesi'nden ayrılma kararları ile çiftlerin arasındaki ilişkilerin daha da bozulduğunu belirtiyor. Katıldıkları son etkinliklerde sadece birkaç kelime konuşan Meghan ve Kate, daha sonrasında tamamen konuşmayı kesmişler. 

(Getty Images)

PRENS HARRY, KENDİSİ VE EŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLARI OKUYORMUŞ

Kraliyet Ailesi'nden ayrılma kararından sonra basın tarafından eleştirilen ve sosyal medyada gündem olan Prens Harry, kendisi hakkında yazılan haberleri ve yorumları okuyormuş. Adeta bir takıntı gibi kendi ve eşinin isminin geçtiği haberleri okuyan Prens Harry’nin başkalarının düşüncelerini çok önemsediği söyleniyor. 

YANLIŞ KRALİYET DÜĞÜNÜ HABERLERİ

2018’deki Kraliyet Düğününden önce Meghan Markle hakkında birçok yanlış haber çıkmıştı. Haberlerden bir tanesi ise Meghan’ın Kate Middleton sebebiyle provalar sırasında gözyaşları içerisinde kaldığıydı. Yayınlanan alıntıya göre, “Mayıs ayındaki gelinlik provalarında bulunan bir kaynak, Meghan’ın gözyaşları içerisinde kaldığı haberler herkesin tuhafına gitmişti. Bazı çocuklarla uğraşmak yoruyordu ve etrafta yapacak çok fazla iş vardı. Herkes elinden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalışıyordu ancak provalarda çocukların bulunması hiçbir zaman kolay değil. Kimseden bir damla gözyaşı bile düşmedi. En sonunda her şey iyiydi. Kate ve Meghan stresli olsalar da belli etmediler.” Düğün sırasında çıkan birçok haberin ‘yalan’ olduğunu belirten biyografik kitap, aynı zamanda Meghan’ın her yerde Diptyque marka kokular istediği haberinin de yanlış olduğunu belirtti. 

(Getty Images)

MEGHAN, KRALİYET AİLESİ İÇİN TÜM HAYATINDAN VAZGEÇMİŞ

Gergin birkaç ayın ardından geçtiğimiz Mart bir arkadaşına gözyaşları içinde hislerini anlatan Meghan Markle, “Bu aile için tüm hayatımdan vazgeçtim. Yapılması gereken her şeyi yapmaya hazırdım. Ama işte buradayız. Bu çok üzücü.“demiş. 

SUSSEX ÇİFTİNİN YANLIŞ HABERLERİ DOĞRULAMAK İSTEMEYEN KRALİYET AİLESİNE ÖFKELERİ

Meghan Markle ve Prens Harry’nin üzüntülerinin ve öfkelerinin en temel nedeninin Kraliyet Ailesinin destek eksikliği olduğu söyleniyor. Kitaba göre basında çıkan yanlış haberlerin karşısında Kraliyet Ailesi hiçbir şey yapmamış. Yalan haberleri doğrulamayan Kraliyet Ailesi'ne öfkeli oldukları yazılan Sussex çiti, kendilerine karşı bir yargı ile yaklaşıldığını düşünüyormuş. Kate Middleton’un botoks haberlerini yalanlayıp Sussex çifti hakkında çıkan haberler için hiçbir şey yapılmaması Meghan Markle ve Prens Harry’i en çok üzen şeyler arasında olmuş. 

ÜÇÜNCÜ RANDEVULARI BOTSVANA’DA GERÇEKLEŞMİŞ

Ortak arkadaşları tarafından ayarlanan ilk randevularını Soho’da özel bir kulüpte geçiren Meghan Markle ve Prens Harry, üçüncü randevuları için Botsvana’ya gitmişler. Çift için manevi bir anlam taşıyan Botsvana, aynı zamanda Meghan Markle’ın nişan tüzüğünün taşlarının tedarik edildiği yer olarak biliniyor. 

(Getty Images)