MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY'NİN OPRAH RÖPORTAJINDA AÇIKLADIĞI 11 GERÇEK

Çift, Kraliyet Ailesi'nden ayrıldıktan sonra ilk röportajlarını Oprah Winfrey'e vererek tüm soruları yanıtladı.

Meghan Markle ve Prens Harry'nin merakla beklenen röportajı sonunda gerçekleşti. Şu anda ikinci çocuklarını bekleyen çift, dünden bugüne yaşadıkları sorunları anlattı.

Sussex Dükü ve Düşesi, 12 aylık deneme sürelerinin ardından İngiliz Kraliyet Ailesi'ne kıdemli üyeleri olarak geri dönmeyeceklerini açıkladı. Kraliçe II.Elizabeth, ellerinde bulunan askeri atama ve kraliyet himayelerini ellerinden aldı. O zamandan beri  Meghan’ın adı basında eski bir danışmanına zorbalık iddiaları ile ilgili haberlerle gündeme gelmişti. 

Meghan Markle ve Prens Harry'nin Oprah Winfrey'e verdikleri röportajdan satırbaşları:  

 1. Meghan ve Harry aslında kraliyet düğünden üç gün önce evlenmiş. Çift, 16 Mayıs 2018'de Canterbury Başpiskoposu Justin Welby tarafından arka bahçelerinde gizlice evlenmiş.

 2. Meghan'ı düğünden önce ağlatan aslında Kate Middleton'mış. Nikah töreninde çiçek taşıyan Charlotte’ın elbisesi ile yaşanan sorunlarla ilgili olarak Meghan şunları söyledi: “Beni ağlattı. Duygularımı gerçekten incitti ve bunu kimseyi aşağılayıcı olarak söylemiyorum. Çünkü düğünün gerçekten zor bir haftasıydı. Bir şey yüzünden üzgündü sonrasında özür diledi ve bana çiçeklerle birlikte özür dilediğini belirten bir not gönderdi.”

 3. Meghan “korunması” adına “susturuldu!”. Oprah, Meghan’a sessiz mi yoksa susturulmuş mu olduğunu sorduğunda Meghan ikincisi olduğunu doğruladı. Düşese, ailesi ve arkadaşları ile birlikte kendisiyle ilgili herhangi bir habere “yorum yapmadan” yanıt vermek zorunda olduğunu söyledi. Meghan Markle başta bunun onu korumak adına yapıldığına inanıyormuş. Ancak korunan kişinin aslında kendisi olmadığını kısa sürede öğrenmiş.  “Ailenin diğer üyelerini korumak için yalan söylemeye istekliydiler ama beni ve kocamı korumak için gerçeği söylemeye istekli değillerdi.”

 4.  Archie’ye unvan verilmemesine asıl karar veren Harry ve Meghan değil saraymış! Archie daha doğmadan önce, saray ona bir unvan veya kraliyet koruması verilmemesine karar vermiş. Archie doğduğunda “cildinin ne kadar koyu olabileceğine dair” endişeler ve konuşmalar olduğunu söyleyen Markle şöyle devam etti:  “Onun bir prens olmasını istemiyorlardı. Bu da kurallarda farklı davranılacağı ve güvenlik alamayacağı anlamına geliyordu.”

 5. Meghan, ruh sağlığı ile ilgili problemler yaşadığında kıdemli bir yardımcıdan yardım alma isteği reddedilmiş. Meghan o dönem ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Artık yaşamak istemiyordum. Bu çok net, gerçek, korkutucu ve sürekli bir düşünceydi. Yardım almak için en kıdemli insanlardan birine gittim. Bunu paylaşıyorum çünkü yardıma ihtiyaç duyduklarını söylemekten korkan pek çok insan var ve kişisel olarak bunu dile getirmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Ama bunu söylediğinizde reddedildiğini düşünün. Oysa benim yapmak istediğim bir hastaneye gitmekti. Ancak saraya bir taksi diyemezdim. Bunu yapamazdım ve öylece gidemezdim.”

 6. Meghan ve Harry hem saraydan hem de İngiliz basınından gördüğü destek eksikliği nedeniyle kraliyet üyeliğinden ayrılmaya karar vermiş. Çift, Ocak 2020’de yapılan duyurulardan önce de kraliyetten ayrılmalarıyla ilgili tartışmaların olduğunu ve kraliçenin “görmezlikten geldiğini” belirtti. Harry ise bu konudan şöyle bahsetti. “Kanada’dayken aramalarıma cevap vermeyi bırakmadan önce büyükannemle üç ve babamla iki konuşma yaptım. Büyükannemi asla görmemezlikten gelmedim. Ona çok saygı duyuyorum.”

 7. Kraliyet ailesi Meghan’ı kolları açık bir şekilde karşılamış olsa da ırkçı saldırıların ardından ona hiç destek g��stermiş. Harry sözlerine şunları ekledi “Ailemin destek göstermesi için bir fırsat vardı hatta pek çok fırsat vardı. Ancak ailemden hiç kimse bir şey söylemedi.” Ayrıca, Kraliyet Ailesi'nin İngiliz basınının onlara sırt çevirmesinde korktuğunu da kabul etti.

 8. Meghan Markle ve Prens Harry, 2020’de ayrıldıklarını duyurduktan sonra Kraliyet Ailesi tarafından finansal yardımlar kesildi. Harry, Spotify ve Netflix ile yapılan son anlaşmaların planlanarak değil bir gereklilik olduğu için yapıldığını söyledi. Saray ayrıca Prens Harry ve ailesinin Kanada’da yaşarken güvenlik korumalarını da geri çekti. Neyse ki, Tyler Perry araya girdi ve Los Angeles’taki evlerinden birinde kalmalarına izin verdi ve kendi güvenlik görevlileri ile onların güvenliğini sağladı.

 9. Harry ve Kraliçe’nin arası iyi olsa da babası Prens Charles ile olan ilişkisi gerginliğini koruyor. Ayrıca Prens Harry şunları da söyledi “Gerçekten hayal kırıklığına uğradım çünkü benzer bir şey yaşandı. Bu acının nasıl hissettirdiğini biliyor. Ama onu her zaman seveceğim. Bu ilişkiyi iyileştirmek için bunu önceliklerimden biri yapmaya devam edeceğim!”

 10. Konu Prens William’a gelince “ilişkileri şu anda bir boşlukta”. Prens Harry sözlerine şöyle devam etti “Daha önce de söylediğim gibi William’ı çok ama çok seviyorum. Birlikte pek çok zorluğun üstesinden geldik ve ortak bir deneyimimiz var. Ancak farklı yollardayız. Umarım zaman her şeyi iyileştirir.”

 11. Meghan Markle ve Prens Harry kız bebek bekliyor! İkinci çocuklarının bu yaz doğacağını açıklayan çift haber verirken oldukça heyecanlı görünüyordu.