MEGHAN MARKLE YENİ BİR NETFLIX PROJESİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Markle, yazarlıktan yapımcılığa geçiş yaptı!

Yazdığı çocuk kitabının başarısından sonra Archewell Production adlı yapım şirketi ile Netflix için yeni bir proje üzerinde çalışan Meghan Markle, “tarihteki inanılmaz kadınları” konu alan bir animasyon serisi planlıyor. Geçici olarak Pearl olarak adlandırılan seri, 12 yaşındaki bir kızın "gücüne adım atmayı öğrenirken ve tarih boyunca etkili kadınlardan ilham alırken kahramanca macerasına" odaklanan aile dostu bir dizi olacak.

“Tıpkı yaşıtı olan birçok kız gibi, kahramanımız Pearl, kendini keşfetme yolculuğuna çıkarken günlük hayatın zorluklarının üstesinden geliyor” diye bir açıklama yapan Meghan Markle, “Archewell Productions ve Netflix’in bir araya gelmesinden çok heyecanlıyım ve birlikte tarihteki inanılmaz kadınları kutlayarak sizlere bir animasyon serisi getireceğimiz için çok mutluyum. David Furnish ve ben bu özel seriyi gün ışığına çıkarmak için can atıyorduk ve bunu bugün duyurabildiğimiz için çok mutluyum.” diye ekledi. 

2020’de Netflix ile uzun süreli bir anlaşma yaptıklarını duyuran Meghan Markle ve Prens Harry, anlaşmaları kapsamında belgeseller, belgesel serileri, filmler, senaryolu şovlar ve çocuk programları yaratıcaklarını belirtmişlerdi. “Birbirimizden bağımsız ve bir çift olarak hayatımız, cesaret, direnç ve iletişimden oluşan insan ruhunun gücünü anlamamızı sağladı,” diyen Markle ve Prens Harry, “Çeşitli topluluklar ve onların çevreleri ile çalışmalarımız ile insanlar ve dünya için önemli konulara odaklanacağız ama aynı zamanda umut vereceğiz.” diye eklemişlerdi. 

‘Pearl’ adlı projenin yanı sıra Netflix ve Archewell Productions yapım şirketinin ‘Heart of Invictus’ adlı bir seri üzerinde çalıştıkları söylenirken, bu serinin yapımını Prens Harry’nin üstlendiği belirtildi. 2022’de Hollanda’da gerçekleşecek olan Invictus Games oyunlarını kapsayacak olan serinin 2023’te yayınlanması bekleniyor.